| Unicornverde a întrebat:

Eu sunt Gabriela si am 14 ani. Intrebarea mea e scurta si stupida dar mai intai sa va explic sa intelegeti!hee hee
Deci, eu in urma cu aproximativ 7 luni, am tot vorbit intrunaaaaaaa cu un baiat cu un an mai mare decat mine. Inainte sa vorbesc cu el, ii placea de o fata de la mine din clasa. Vorbeam pe FaceBook, pe mess, prin mesaje, la mobil etc. Dar niciodata nu am avut curajul sa vorbim Face To Face Mi-era frica ca daca zic ceva gresit. Si tot ma alinta. Vorbeam deschis. De la un timp nu prea imi vorbea.Si toti de la mine din clasa stiau ca vorbesc cu el, si fata respectiva normal ca se supara. Pentru ca ei abia isi vorbeau. Mai erau si impreuna. Dar eu ii ziceam fetei Ba dar aveti o relatie serioasa? Dar ea a zis ca da dar nu este pregatita, inca... Acum dupa 7 luni, nu imi vorbeste, nici macar pe FaceBook. Si acum am auzit ca se da si la o fata de la el pe strada. Astazi, o colega de la mine din clasa, a zis in timp ce mergeam la catedra ca, de cine imi place. Eu i-am zis ca ii zic in pauza. Am mers la baie sa nu ne auda nimeni si i-am zis ca imi place de baiatul respectiv. Iar ea a zis " Pai da, el nu stie pe cine sa aleaga". Ea stand pe aceiasi strada cu el. Am ramas soc.
Intrebarea: Ce sa fac? Eu stiu ca ma place... Se uita mereu insistent la mine si cand ma uit si eu la el, ne holbam unul la altul fara sens.
Sper ca nu va-m plictisit. Funda, cerere de prietenie orice! Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu face nimic, lasa-l pe el sa aleaga si daca esti sigura ca te place, fi sigura ca te va alege pe tine