| Darkdayalex a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata de la mine din scoala. E in a aceeasi clasa cu mine. Vorbim de obicei si la scoala si pe Facebook. Cand vorbesc cu ea se uita direct in ochii mei (uneori ma sperie cat de direct se uita) si cu un mic mic zambet pe fata ei, cateodata. La inceputul anului scoalar, cand de abia ne-am cunoscut vorbeam destul de des, ma astepta cand se termina o ora si mergeam impreuna la urmoatoarea lectie. Dupa vreo 2 saptamani in care zilele au decurs la fel, am invitat-o sa mergem undeva impreuna si ea mi-a spus ca nu poate ca mama ei i-a spus ca o sa fie multi oameni pe strada deoarece in ziua aceia erau alegeri in tara in care locuiesc eu acum. Cred ca nu stia ce intentii am asa ca nu ni s-a stricat prietenia. In fine, dupa o perioada de timp s-a cam racit prietenia dintre noi, adica nu mai era la fel. In acest timp, mai vorbeam dar nu prea mult, si a inceput sa nu mai imi place de ea gandindu-ma ca nici ea nu ma place pe mine asa ca i-am spus ca imi place de alta fata (pe care chiar o placeam dar am aflat mai tarziu ca si fata ai a ma placea dar avea deja prieten). Acum am inceput din nou sa vorbim, dar tot nu la fel ca inainte. Uneori ma cheama sa vin langa ea si sa vorbim. Imi cere teme de fiecare data la engleza, iar ea imi da la alte subiecte. Azi, s-a intamplat ca profesoara de engleza a plecat mai devreme ca a fost chemata la o sedinta si cam toti au iesit pe hol, numai eu si ea am ramas in clasa si am dat si eu sa plec din clasa, iar ea mi-a spus sa nu o las singura si a facut o fata din aia de mielusel, si m-am dus langa ea si am vorbit cat puteam sa vorbim (ea iar se uita fix in ochii mei). Nu stiu dar simt ca vrea ceva de la mine, si nu stiu cum sa aflu ce este acel ceva.
As vrea sa stiu daca ma place in acest moment si ceva in privinta acelui "ceva". De asemenea cum as putea sa ii dau de gandit ca o place sau ce sa fac mai departe in legatura cu ea.
Multumesc!
PS: Fata e din Germania, eu am 14 ani iar ea are 15.

Răspuns Câştigător
| codrin98 a răspuns:

Buna.Uite dupa experienta mea trebuie sa incerci sa aflii raspunsul de la ea.te duci ca un barbat si o intrebi daca te place.(asta o faci intr-un moment cat mai decent adica cat mai singuri) i-a in mod sigur o sa zica nu. dar vezi cand zice sa vezi daca nu cumva se scarpina prin cap sau sta cu picioarele incrutisate sau daca te atinge. Daca face asa ceva sincer te place.big grin Acum daca o placii de ce nu ii zici? adica sa aveti o relatiebig grin nu stiu incearca sa o incanti cu ceva cumparat. Sa vorbiti mai mult sa faci cat mai multe complimente! Altceva nu stiu. sper sa te fi ajutat.BAFTA!winking

2 răspunsuri:
| Alexddu99 a răspuns:

^_^
Ce pot sa zic deci tu ai o viata foarte * complicata * in dragoste ma refere...
Deci ar fi 2 lucruri
1) Daca o fata se uita in ochii unui baiat inseamna ca e simpatic * ATENTIE NU CA IL PLACE *
2) Daca vorbeati asa de des inseamna ca si ea te placea si daca si acum mai vorbiti des... amice te place big grin
deci mai bine ar fi sa ii spui mai devreme decat sa fie prea tarziu
CE POT SA ZIC INAFARA DE B>AT
^_^
Funda daca te-am ajutat big grin

| xoxolove96 a răspuns:

Inceraca sa vorbesti cu prieteni ei cei mai buni. sau pur si simplu fi direct si intreab-o. zi ca iti place de ea si vezi ce zicewinking