| andreeasipunct a întrebat:

Aceasta intrebare este mai mult pentru partea masculina. Well, guys, acum o vreme mergeam cu colegele spre scoala si am vazut un baiat foarte dragut cu trasaturi de asiatic(desi nu este relevant am o slabiciune pentru ei) si mergand pe langa el am inceput sa vorbesc despre Asia si toate cele. Acesta a mers o parte din drum cu noi dupa care a disparut. La pranz in aceeasi zi, vorbeam cu prietena mea si imi apare el in fata, era cu doi colegi, s-a oprit din drum si se uita la mine, dupa care i-am zambit si a inceput sa zambeasca si el, apoi a plecat. Atunci a inceput sa imi placa de el. Urmatoarea saptamana l-am vazut din nou in acelasi loc, la aceeasi ora. El era pe cealalta parte de strada asa ca am mers paralel cu el pana la trecere, cand am trecut unul pe langa altul, el uitandu-se putin la mine dupa care a trecut mai departe. La pranz in aceeasi zi l-am vazut din nou iar prietenele mele au tras de mine sa il urmarim sa vedem unde merge. Asa ca l-am urmarit, a observat evident si apoi se tot uita insistent la mine si zambea.(nici nu ma mir, probabil credea ca sunt o disperata care umbla dupa el, desi nu sunt sincer). A stat o perioada iar apoi a plecat deoarece venise microbuzul in autogara (el face naveta). Astazi l-am vazut iar si doar s-a uitat la mine insa cu o privire lipsita de expresie. Suna putin obsesiv insa consider ca sunt doar indragostita. Prietenii mei au spus ca ar trebui sa ma bag in seama cu el, sa ii cer facebook-ul sau ceva de genul insa sunt foarte timida deci nu stiu daca as putea sa o fac. Asa ca prietenele mele vor sa vorbeasca luni cu el pentru mine, sa ii ceara facebook-ul, dar ma gandesc ca nu stiu, nu va dori sa il dea(nici nu l-as condamna pentru asta...sa apara 3 nebune in fata ta, iar doua dintre ele sa iti ceara facebook-ul pentru cea de-a treia).Un coleg s-a oferit de asemenea sa vorbeasca cu el (dar cam chiuleste si nu il prind niciodata) si m-a sfatuit sa merg direct la el si sa ii vorbesc, dupa cum am spus sunt foarte timida fata de el deci va dati seama. Voi, baietii, va rog sa imi spuneti cam ce ar trebui sa fac, faptul ca se uita incontinuu in ochii mei si imi zambea m-a cucerit total insa nu vreau sa ii fi interpretat gresit gesturile, insa colegul meu mi-a spus ca nu se holba degeaba la mine, ca si el m-a observat si poate ma place dar este timid.Tot ceea ce stiu despre el este ca este in clasa a XI la un liceu foarte bun, atat.(nici macar cum il cheama nu stiu) Voi ce credeti? Sa le las pe fete sa vorbeasca pentru mine? Ajutati-ma va rog, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In termini populari, ceea ce doresti tu sa faci se numeste " izmene pe calator", si in plus, baiatul este suficient de mare pentru a face el primul pas catre tine, in conditiile in care ar fi interest de persoana ta. Tu ca si fata, ai facut ceea ce trebuia sa faci, dar acum este randul lui, nu al colegilor.

| manuel72 a răspuns:

Ce-ti faci cu mana ta e bun facut.De ce sa dai izmene pe calator? E asa greu sa-i ceri nr de telefon sau facebook-ul? Sunt doar cuvinte si mai devreme sau mai tarziu trebuie sa le folosesti.Cu cat mai repede cu atat mai bine.