| VORTEX a întrebat:

Buna eu sunt in clasa a8a si am 14.Imi place de o fata din clasa a6a, diferenta de varsta nu ma deranjeaza dar problema este ca ea este putin mai inalta decat mine si nu prea imi place ca fata sa fie mai inalta decat mine, faza este ca ea ma place si nu stiu ce decizie sa iau. Cineva cu un sfat plz?

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Si ce iti este frica sa nu iti scuipe seminte in cap sau cand te certi cu ea ca doar asta e sarea si piperul intr-o relatie certurile minore ca dulce e impacarea... iti este frica cand te certi cu ea sa nu iti spuna fata respectiva "daca iti dau un pumn in cap te bag in pamant" hai sa fim seriosi daca e putin mai inalta ca tine nu cred ca e nimic rau in asta daca o iubesti si te iubeste asta conteaza bafta

2 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Primul lucrul care til spun este ca diferenta de intaltime nu conteaza intr-o relatie, dar ce conteaza in relatia pe care vrei sa o faci este ca ea are 12 ani, e la varsta la care trebuie sa se bucure de copilarie, ea nu intelege pe deplin ce inseamna o relatie de cuplu, iar tu avand 14 nu esti la mare distanta de ea privind perceptia asupra relatilor de cuplu.
Mai ai un an vei intra in liceu acolo vei vedea ca lucrurile nu sunt chiar asa cum crezi, si tot acolo iti vei face noi prieteni si noi anturaje si vei da deoparte (sper) ideile acestea cum ca e smecherie sa ai prietena la varsta la care ar trebui sa te joci cu masinute. Asta e sfatul meu, ia-o tu cum vrei.

| Douapunccteunics a răspuns:

Problema era daca tu erai in a6a si ea in a8a asa ca Curaj!