| aaalexutza a întrebat:

Buna eu sunt o fire mai emotiva. si imi place de un baiat cu care am fost. dupa ce ne-am despartit ne-am certat nu ne suportam deloc.de la un timp incoace vb foarte mul,facem activitati imp.el se poarta foarte fumos cu mine,chiar o prietena mi-a zis ca dupa cum ma priveste ma place,si eu aveam accea senzatie,dar am vb cu el pe mess (app el se cearta foarte des cu prietena lui uneori din cauza mea alteori din cauza unui coleg de al baiatului, care vb prea mult cu ea ). intr-o seara nu stiu cum am ajuns noi la acest subiect iar el a zis ca relatiia lui vrea sa tina foarte mult cu aceasta fata si chiar o iubeste. etc de atunci chiar ma siimt prost, pentru ca eu chiar aveam o speranta in mine ca ma place. voi ce credeti ca ma place?
ajutati ce sa mai fac cum sa vb cu el. pentru ca chiar il iubesc enorm puppy dog eyes funda. si vot la toti care imi raspund big grin multumesc sad :*

2 răspunsuri:
| SonataArctica a răspuns:

Trebuie sa inveti sa spui nu sentimentelor.Si stiu ca e greu, dar daca te placea nu-ti mai spunea ca o iubeste pe respectiva prietena.
Iti facu sperante false, pentru ca tu esti decat 'de rezerva'.
Imi pare rau sa-ti spun.:-

| guess99 a răspuns:

Parerea mea e ca daca te simti foarte apropiata de el si simti ca exista o chimie intre voi, ar trebui sa prinzi un moment in care sunteti doar voi doi si sa ii spui ce simti. Ai grija sa nu exagerezi, sa pari obsedata sau ceva de genul. Fi naturala si explica-i ca tu inca ai sentimente pentru el si ca iti pare rau ca v-ati despartit. Daca crezi ca e nesimtit si ca ar face misto pe seama asta, mai bine nu-i spune nimic, insa daca crezi ca ar intelege si ca poate poate ar iesi ceva, cel mai bine e sa-i spui.

Succes! :*