| Kasianna a întrebat:

Buna!:* Sunt noua pe aicihappy...si am si eu o problema. In aceasta vara am fost cu un baiat. Ne'am despartit o perioada scurta de timp si dupa mai aveam putin si ne impacam. Dar cum eu sunt o fire mai neincrezatoare, n'am avut incredere in el.si i-am spus ca numai vreau sa fie nimic intre noistraight face. desi tineam enorm de mult la el. Dupa cateva saptamani el s-a combinat cu o fata,"prietena" de-a mea, cu care m-am certat foarte rau din cauza lui. El este cu ea si in ziua de azi.Numai vorbesc cu el de mult timp si nici el cu mine. Daca ne vedem ne comportam ca si cum nu ne'am cunoastesad. Astept un sfat de la voi:* pentru ca nu stiu ce sa fac, tin enorm de mult la elsad si mi-e greu cand il vad cu eastraight face fundita!:X

Răspuns Câştigător
| Cristinutzzzza a răspuns:

straight face e f greu sa traim in preajma persoanelor iubite si mai ales sa le vedem alaturi de altele.~! uite un citat impresionant:
Niciodată nu uităm pe cineva important din viaţa noastră, pur şi simplu învăţăm să trăim fără! happy. Acesta spune tot daca el este cu acea zica prietena''desi eu consider ca o prietena n-ar face asa ceva dar infine.nu poti face decat sa il lasi inpace si sa consideri ca nu te merita pentru ca chiar asa este! Daca vrei neaparat sa mai fi cu el si crezi ca merita sa fi din nou cu el poti sa ii spui pe net sau la tel ca u inca mai ti la el si daca nu vrea sa fiti iar impreuna.desi asta nu e o idee prea buna pentru ca e totusi cu o fata acum insa poti sati incerci norocul poate o va lasa pe acea fata si va fi cu tine! si poate spunandu-i ce simti te descarci si daca va veni la tine va veni daca nu tu stii ca ai incercat iai spus asta este treci mai departe! sper ca am ajutat funda?

9 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Si eu sufar cand vad pe o fosta cu altcineva dar nu arat asta.Stiu foarte bine sa-mi maschez ranile.Ar trebui sa lasi totul balta, nu cred ca are rost cu asa om.

| Amelya02 a răspuns:

Daca el tinea la tine, nu proceda asa...

| tenutza a răspuns (pentru Amelya02):

Sunt de accord cu tinehappy

| TheAnSWEAR a răspuns:

Dovada necontenita ca ai facut cea mai mare prostie si acum regreti nespus din cauza infantilitatii tale mintale. Ai fost fraiera. Si nu ti-o zic in nume de rau. Data viitoare, inainte sa NU ai incredere in cineva, mai dai o sansa. De asta se cheama a doua sansa. Acuma iti pare rau, esti invidioasa pe "prietena" ta si vii aici si te plangi. Da, sunt crud. Asa sunt eu. Ce sfat vrei sa-ti dau? Sa le rupi relatia? Nu dau sfaturi de genu. Cauta-ti pe altul si data viitoare, nu mai fa aceeasi greseala.

| tenutza a răspuns (pentru TheAnSWEAR):

Asa este! E prea tarziu sa realizezi asta, si probabil nici nu e decat o reactie indusa de invidie.Nu are sens sa ii strici lui relatia, si asa cu tine nu o sa mai mearga, mai ales odata ce l-ai parasit.Eu nu mi-am parasit prietenul si chiar si asa de cand ne-am impacat nu mai e nici 50% din ce a fost. Ai mai multa grija cu ce iti doresti.Si cauta-ti un alt prieten...

| TheAnSWEAR a răspuns (pentru tenutza):

De ce imi zice mie sa-mi caut alt prieten? Exprima-te mai corect gramatical te rog.

| Kasianna explică (pentru TheAnSWEAR):

A continuat intrebarea ta, ptk a considerat k ai dreptate!happy

| NeUrOnNNN a răspuns:

Pai eu cred ca trebuie sa incerci sa te impaci cu el big grin... si mie mi s-a intamplat asta dar cu o fata... dar ea facea totul din gelozie. si m-am dus la ea si i-am spus : nu mai vreau sa fim certati vreau sa ne impacam eu tin la tine foarte mult. si, si acum suntem impreuna! BAFTA! fundita?

| Vreauocripta12 a răspuns:

Esti o fraiera rolling on the floor