| D3Dulici a întrebat:

Fac si eu o incercare chiar daca cred ca nu o sa raspunda nimeni.sad Am nev de un sfat. spuneti-mi ce sa fac ca sincer nu mai am ideisad sunt cu un baiat de doi ani, si mama lu i tot se baga sa ne desparta, nu vrea sa mi fiu cu fiul ei pentru ca cica il fac sa suferesad.:-s, ii ia telefonul nu ii da voie sa vorbeasca cu mine. din cauza aceasta ma cert des cu prietenul meu si sincer nu mai suportt.crying sa ma despart de el? ce sa fac,? el imi zice sa nu ma despart de el si sa il inteleg dar ii e simplu sa zica ca nu e in locul meu, nu stie cum e sa il urasca o pers fara sa faca nimic.sad Va IMPLOR UN SFATcrying NU MAI AM IDEI.

Răspuns Câştigător
| andu_9113 a răspuns:

Ai si tu dreptate dar pune'te in locul lui:daca mama ta era impotriva lui, iti lua telefonul si incerca sa se bage intre voi, si el iti zicea ca nu te mai suporta, cum era? cine era de vina? tu? invata sa ai rabdare.Eu zic ca e pacat de acesti ani pe care ii aveti impreuna, sti cum se zice:"dragostea invinge totul", incetul cu incetul mama lui o sa'si dea seama ca nu are ce sa faca si o sa va lase in pace.Nu da cu picioru la 2 ani ca e pacat, dupa aia poate o sa-ti para rau dar va fi prea tarziu. succes

7 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Nu,nu trebuie sa renunti.o iubire trece prin orice.te-ai gandit vreodata ca poate asta e o incercare,care sa te faca mai tare si sa nu cedezi? doar iubirea dintre voi conteaza, nu mama lui.el o sa traiasca cu tine, nu cu ea.o sa treceti peste toate amandoi.ai incredere in el si nu te desparti de el pentru ca asa vrea mama lui.bafta si sper ca te-am ajutat.te pup

| soul2soull a răspuns:

Daca crezi ca merita, lupta. aceasta lupta mare ATENTIE trebuie sa o purtati amundoi nu DOAR TU.
Daca crezi ca se merita, si vei ramane cu el in eventuala casatorie/concubinaj luptati.

Daca amundoi nu aveti un servici stabil nu va recomand sa va mutati impreuna fiindca nu e bine stiu ca am trait-o pe pielea mea.

In concluzie EVALUEAZA-TI situatia ca un om mare analizeaz-o la rece trage concluziile si pune egal

| DNSK a răspuns:

Cand mama lui se baga. poti sa uiti! hai sa zicem ca va mutati impreuna nunta etc! mama lui tot o sa existe.intelegi u? orice ai face soacra comanda si nu u! lasa-l acum cat sunteti copii! viitor cu el n-o sa ai din cauza mamei lui! atat iti zic.eu; s un pic mai mare si am trecut prin cateva nunti a prietenilor mei.si am vazut destule! asa ca.lasa-l.nu conteaza anii.or fo si 5 si 10 si tot s-or despartit. aici ii vb de ceva mai presus k tine.bafta!

| heiii a răspuns:

Ce lipseste aici este comunicarea.vorbeste deschis cu mama lui, cu calm si roag''o sa-ti explice ce o deranjeaza la tine...dar sa isi sustina punctu de vedere cu argumente. daca ea incepe sa te jigneasca sau cv de genu, ii vb frumos si ii raspunzi civilizat ca nu are de ce sa te insulte daca tu nu ai facutó. lamuriti problema.

| Florinapopica a răspuns:

straight face eu zic ca cel mai bine ar fi sa te desparti de elstraight face nu ai alta cale daca asa sta situatia straight face sau macar faceti o pauza si incercati sa ii explicati ca va iubiti si ca nu e nimic rau in asta!

| fluturascolorat a răspuns:

Buna,pai ar trebui sa vb cu mama lui intre 4 ochi si sa o intrebi dc te uraste asa mult. Daca nici asa nu se remediaza situatia, eu zic sa te desparti de el.Succes si sper sa nu se ajunga la despartire.

| crynys a răspuns:

Eu zic sa-l lasi si sa cauti o relatie mai linistita fara complicatii din astea. daca mamica lui este impotriva nu o sa va mearga deloc relatia si mai bine nu pierde timpul. cand isi baga parintii coada si mai ales daca varsta e frageda si nu aveti resurse sa va intretineti nu o sa mearga acest gen de relatie.