| SzidySzidonia a întrebat:

faza e ca-mi place de un baiat.A aflat si el, pentru ca un prieten i-a spus..De atunci se compoarta diferit...adica, se uita la mine, imi zambeste si lucruri de genu'. Prietenii mei vor sa ne ducem luni sa ne uitam la,, stele,, laughing eu, prietena mea si cei doi baieti, si nu stiu ce sa-i zic, sau ce sa fac, eu sunt cam timida si el, intr-un fel! Help me please, funda! Scuze categoria, dar e cea mai cautata.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ori te place si el ori incearca sa fie dragut cu tine sa nu te raneasca. Vezi si acolo cum se comporta, evenetual te poti da mai aproape de el, sa stai cu el si prietena ta cu cealalt baiat iar aoclo sa va atingeti asa "din greseala".

| Jullykss a răspuns:

Ce-mi plac situațiile asemenea. Faza e ca atenția lui e ca un intro pe care și-l face orice barbat/băiat când afla de simpatia unei fete față de el, acea curte previzorie.Pai eu îți spun sa te duci și tu cu ei și totul o sa vina de la sine, calca-ti pe timiditate și o sa fii tu aia care domina și o sa ai șanse mai mari sa afli prima ce te interesează și sa controlezi situația dintre voi 2. (Asta dacă e timid) dacă e invers, tu doar lasă-te purtata de cursul evenimentelor și fi sigura pe tine, altceva nu ai ce sa faci. Sper ca te-am luminat măcar puțin.