| cristina_6683 a întrebat:

Cam am nevoie de ajutor. este o poveste lunga, dar as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta. deci numele meu e thea, si am 12 ani (acum clasa 7). ei bine anul trecut eram cu un baiat, o sa ii zic X, care era clasa 7 ( eu atunci eram in 6), el se cam folosea de mine adica imi cerea bani, se punea cu altele si chesti de genul asta. prietenele mele imi spuneau acest lucru, dar eu il placeam foarte mult si negam. dupa vreo 6 luni de cand m-am pus cu el, am cunoscut alt baiat (o sa ii zic A ), dar care era in clasa 8. vorbeam pe mess si A imi spunea ca sigur X se foloseste de mine, si cu timpul am inceput sa il cred. ne-am vazut de cateva ori acasa la mine in timpul verii, si incepusem sa il plac destul de tare. odata, stiu ca A mi-a zis ca a inceput sa tina destul de mult la mine si ne-am sarutat. asta s-a mai intamplat de inca cateva ori cand a venit acasa la mine, dar niciodata nu ne-am vazut altundeva.

la inceputul anului scolar, A mi-a spus ca vrea sa il evit, deoarece acum este cu altcineva, si ca am doua optiuni, ori sa ramanem prieteni, ori bye. am ales sa ramanem prieteni, pentru ca tineam mult la el si pentru ca inca speram sa pot fi din nou cu el.

dupa am inceput sa vorbim despre scoala si despre ce probleme apar si A ma tot intreba daca am probleme, si ca ar putea el sa ma ajute dar prefera sa tina relatia secreta. am vorbit despre foarte foarte multe chestii. faza e ca, A mai are un frate ( o sa ii spun L ), ei sunt gemeni, desi nu seamana deloc. A m-a vazut vorbind cu L, si a inceput sa ma intrebe ce tot vorbesc cu L, ca poate sa imi bage prostii in cap si chestii de genul asta. ei bine... L a venit cu ideea sa ne vedem la mine acasa, pentru a ne putea uita impreuna la un serial pe cre il urmarim amandoi, dar fara ca fratele lui sa stie. L e foarte de treaba, trimitem pupici pe mess cand ne zicem pa, si chestii de genul asta. si acum nu prea mai pot vorbi cu L, deoarece A poate vedea pentru ca locuiesc in aceeasi casa big grin

ei bine ...eu incepusem sa nu il mai plac asa de tare pe A, chiar incepuse sa imi placa de L mai mult. si i-am spus ca prefer sa nu ne mai vedem asa de des, pentru ca nu mai are sens deoarece nci eu si nici A nu ne mai placem, si sa ne vedem sa ne uitam la tv, sau muzica pe youtube, ca deja devenise ceva plictisitor. A a inteles ca, eu cred ca e plictisitor sa ne mai vedem deoarece el a renuntat sa ma mai sarute sau chestii din astea. mi-a spus ca daca vreau, el poate face tot ce facea inainte chiar daca are prietena, pentru ca tine la mine. mi-a spus si ca eu nu pot fi prietena lui adevarata cel putin acum deoarece el acum e in clasa 9 si eu 7. eu i-am spus ca nu vreau pentru ca nu il mai plac.

acum habar nu am ce sa fac? ce credeti? ma place? care ma place? sau ce sa fac? please help promit ca dau fundita. vreau sa fiu fericita, si sincer x e iesit din discutie, dar si pe L si pe A ii plac. A e un prieten foarte bun cu care ma inteleg foarte bine dar de fiecare data cand vede ca vorbesc cu L, incepe si se comporta diferit. Oare A o fi gelos?

P. S : eu am 12 ani, L are 16, A are tot 16, si X are 14

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. La mulţi ani!
Scuză-mă, am încetat să mai citesc de când ai început cu "X","A" ş. a. m. d.
Acum văd că a apărut şi un "L".
E vorba despre băieţi sau despre alfabet?
Fii deschisă şi mai succintă, că nu înţeleg nimic.
O seară plăcută. Un an nou fericit happy!

pa, pa.

| Ionut a răspuns:

Ecuatie de gradul II laughing)))

| alina44 a răspuns:

Din ce am inteles de la tine, la A tii mai mult decat la L... daca e asa, eu zic sa mai vb inca 1 data cu el si sa ii spui ca esti convinsa ca il placi.Vezi ce zice, in functie de respunsul lui, te orientezihappy Pe x scoate-l de tot din schema, pentru ca e un nesimtit atata timp cat iti cerea bani sh etc.Stii cum e vorba aia: cine alearga dupa 2 iepuri(in cazul nostru3) nu prinde nici unul. Alege. l pe cel pe care il iubesti. E imposibil sa tii si la L si la A la fel...ai grija ce facilove struck

| JustMeBăi a răspuns:

Pe persoana fizica, deci asadar fiindca:

A = are prietena
X = te'a folosit
L = stati mult impreuna => cuplu fericit.

Deci asadar fiindca deoarece pentru ca:

X + thea = -100
} X si A ies din ecuatie.
A + thea = -100

=>> thea + L = +100 =>> T + L = TL.

rolling on the floor

| roxydulkica a răspuns:

X sa stii ca iese din discutie pentru ca te-a folosit. Cu A nu poti sa fii pentru ca are iubita si ti-a spus ca nu vrea sa renunte la ea si tu ai zis ca nu il mai placi. Iar din cele spuse de tine rezulta ca il iubesti cu adevarat pe L. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu zic sa faci asa:daca u nu il mai placi pe A pentru ca el are prietena si e mai mare atunci de L de ce iti place pentru ca ei au aceeasi varstra si e cam "ciudat" deoarece A cum ar putea sa te priveasca cu L stiind ca odata se saruta cu tine.Si dupa parerea mea u esti cam mica nu tiai prea ales bine nici un prieten mai bine iti "cautai" unul de 12 sau de 13 ani pentru ca nu prea aveti subiecte comune de ex cu A el acum e in clasa 9 si u a7a ce crezi ca ai putea discuta cu el? In fine eu zic sa ii lasi pe toti, dar u daca il iubesti pe L stai cu el! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?