| OanaMcc a întrebat:

Buna fetele, mamici
in 29oct-02 noie. CM 09 -12 -13 intretinut relatie intima cu ejaculare inauntru 27 noiembrie ar trebui sa imi vina CM eu am o menstra regulata la 29 de zile si nu a venit desi am dureri ca si cum ar trebui sa vina azi o sa fac un test de sarcina sa vedem daca s-a intamplat minunea da stiu ca trebuie sa fac un control da pana ajung vreau parea voastra daca sunt insarcinata ceea ce imi doresc e normal sa am durerile asa si daca nu e de inteles de la sine

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Toate cele 3 contacte sexuale cu ejaculare in vagin s-au produs in perioada fertila a actualului ciclu menstrual care s-a situat in perioada 9-14 noiembrie. Teoretic probabilitatea de sarcina ar trebui sa fie MAXIMA insa faptul ca au aparut dureri (probabil premenstruale) care intr-o astfel de situatie se considera ca fiind anormale conduc la ideea potrivit careia esteposibil sa nu se fi realizat fecundare ovulului si nici nidatia acestuia in endometru. Efectuarea testului de sarcina pe baza urinei nu este recomandata a se efectua inainte de trecerea a minim 21 de zile fata de ultimul contact sexual cu potential de sarcina fiindca rezultatul nu poate fi considerat corect sau valabil. In acest moment un rezultat corect/sigur in proportie de 98% privind existenta unei sarcini se poate obtine doar prin analiza de sange efectuata intr-un laborator de analize medicale. Insa in nici un caz NU este normal sa apara astfel de dureri in cazul existentei unei sarcini. Multa sanatate!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fa testul de sarcina si vei alunga orice suspiciune!
Mai ales ca, au trecut 14 zile de la contactul sexual...
O seara buna happy