| liiifeiispiiink a întrebat:

feteleee:X! Intrebarea mea este: Daca prietenul(iubitul) v'ar insela pentru prima oara... i'ati oferi o a doua sansa? Justificati raspunsulbig grin

FUNDITsssA

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Eu vorbesc pentru mine personal.Eu,daca iubitul meu m-ar insela strict FIZIC cu o fata, deci nu o relatie de durata, as trece peste. Oricum nu uita ca uiti cu mintea dar nu cu inima chestiile astea.Totusi daca stai cu o fata trebuie sa ii porti respect si sa incepi sa gandesti cu creierul din cap si nu cel din pantalonihappy
Se poate sa fii atras de cineva, dar de asta exista iubirea; sa reusesti sa invingi tentatia.

15 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

Daca iubitul ma inseala odata, o va face si a 2-a oara si a 3-a oara si peste 10 ani. Lupul isi schimba blana dar naravul ba! Deci, in concluzie, nu, nu l-as ierta tongue

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sunt de acord cu ana
Intradevar te inseala odata o va face in continuare vazand ca tu il ierti straight face

| SpecialGirl a răspuns:

Nu.Daca a facut`o o data o va face si a doua oara.

| Betty18 a răspuns:

Eu l-as ierta...acum depinde si de situatie de cat timp suntem impreuna si cum a zis Romaniarules,,daca iubitul meu m-ar insela strict FIZIC cu o fata, deci nu o relatie de durata, as trece peste"

| MindExplode a răspuns:

Da l-as ierta numai pentru prima si ultima oara pentru ca o sansa merita totusi poate a fost o greseala ca m-a inselat.happy

| fyfy3 a răspuns:

Nu pentru ca daca o sa ii ofer cea dea doua sansa o s-o faca din nou!

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Eu i-as oferi o sansa daca intr-adevar l-as iubi.Dar doar o sansa.winking

| butterfly energy a răspuns:

Buna! Mie mi s-a intamplat acum ceva timp... si nu l-am iertat. Ne-am despartit. eram impreuna de 2 luni deci nu tineam la el prea tare. Depinde de situatie >>
take care:*

| HinoKahoko a răspuns:

Niciodata. Oamenii nu au primit, nu primesc si nici nu vor primi vreo data a doua sansa. Daca te-a inselat, asta e. Next one.

| lavinia1994 a răspuns:

Eu zic da... daca meritawinking

| deea17_7351 a răspuns:

Daca il iubesti DA! dar sa iti dea o explicatie credibila :*si sa nu se repete greseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...
nu m-ar lasa orgoliul... daca i-ai oferi o a 2 a sansa ar face la fel
poti sa-l iubesti cat vrei...da nu-i da a 2 a sansa, o sa regretihappy

| Timy_3260 a răspuns:

Da! pentru ca poate a avut un motiv intemeiat nu ma refer ca te'a vazut cu un baiat sau... ci poate a fost santajat sau din alt motiv. eu consider ca ar trebui sa'i mai acorzi o sansa fiind ca si tu poti gresi.si daca te mai inseala, da'i papucii si de fiecare data cand vrea sa va inpacati spune'i ca ti'am mai dat 1 sansa nu te mai pot ierta pana la infinit.impacati'va...iubiti'va succes:*

| JustKidMe a răspuns:

Eu nu ia-s acorda a doua sansa ca mi-a ranit sentimentele
si pus eu cand tin la cineva si m-a inselat de prima data Am Nervi 2 zile si nu stiu`ma simt prost... Sorry`. Daca E prea Prostesc...winking

| roxy_1044 a răspuns:

Daca il iubesti da
eu cred ca orice persoana merita a doua sansa pentru ca toti gresim
nu poti sa fi sigura ca o va face din nou...asta depinde de persoana
eu i-am mai dat o sansa dar degeaba...a gresit inca o data
dar nu-mi pare rau...mai rau imi parea daca nu eu dadeam pentru ca ma gandeam mereu ce era daca il iertam
asa stiu ca am incercat
daca nu s-a putut asta e
dar totusi orice om merita a 2 a sansa in orice
nu numai in dragoste