| dianka_4861 a întrebat:

Buna fetelor am nevoie de putin ajuto.am 15 ani si astazi m-am masturbat pentru prima oara.nu a durut decat un minut sau chiar mai putin.credeti ca am facut o greseala? voi v-ati masturbat macar o data? pot sa patesc ceva? mentionez ca nu am simtit nici o durere.va rof sa imi dati un sfat si sa nu imi luati intrebarea in batjocura

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toate femeile normale s-au masturbat macar o data. Unele nu recunosc din pudoare. Cele care nu s-au masturbat niciodata fie sunt frigide, fie au induficienta ovariana, fie au risc de schizofrenie, avand o manifestare a coportamentului de tip schizoid care le face sa refuze placerea.
N-o sa patesti nimic, atat timp cat nu faci exces si cat ai grija sa te speli bine pe maini si pe organele genitale inainte si dupa masturbare. Nu ai facut nimic rau, e normal sa-ti explorezi si sa-ti cunosti corpul si lucrurile care iti fac placere. E o etapa necesara si normala in dezvoltarea sexualitatii umane si folosita cu moderatie iti va asigura o viata sexuala viitoare normala si satisfacatoare.

Abh
| Abh a răspuns:

Atata timp cat nu exagerezi, nu are cum sa iti dauneze.

| Arthur a răspuns:

Ai nevoie cumva de o mana de ajutor? smug

| dianka_4861 explică:

Voiam sa spun nu a durat nu ca nu a durut. cer scuze

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti mai fa atatea probleme, acum se considera ca e ceva normal, o etapa in maturizarea ta sexuala, premergatoare inceperii vietii sexuale. Chiar daca putini o recunosc, majoritatea o practica laughing cel putin odata in viata.
Deci atata timp cat esti atenta la igiena, nu se poate intampla nimic, decat sa-ti placa prea prea tare happy
Oricum incearca sa nu lasi asta sa te acapareze prea tare, gaseste-ti alte activitati care sa-ti ocupe timpul. Lasa masturbarea pentru atunci cand nu mai poti si chiar ai nevoie de o descarcare.
Si nu uita remediul: un prieten, dar nu chiar acum pentru ca nu ai varsta potrivita, peste vreo 2-3 ani... Ai sa vezi cum uiti de placerile de una singura laughing
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi... ca idee, nu-i nimic rău. Poate e nașpa că n-ai luat un băiat să te ajute (eu sar primul' dacă ai nevoie de unu').
Dar, vezi cum faci cu obiectele provocatoare de plăcere. Să nu folosești periuța că apoi nu te mai speli pe dinți de scârbă, sau linguri că poate bagi în sperieți familia. De preferat să-ți cumperi un vibrator... dar de ce să dai banii pe prostii când eu pot să te ajut gratis, la orice oră?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lookass, esti un adevarat expert. Trage aer in piept si ia loc, sa nu explodeze ceva in tine, expertule, care esti tu expert, expertule...

| larisa199999 a răspuns:

Daca vrei da mi mesaj in privat si te pot ajuta