| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor, am si eu o problema si vreau sa va cer părerea pentru ca este prima oară cand mi se întâmpla asa ceva smile.
Luna trecută trebuia sa imi vina ciclul pe 1 Mai si a venit pe 13 ( niciodată nu a venit regulat ), luna aceasta la fel ...se lasa așteptat dar de 2 zile am spotting...am avut contact sexual vineri ( neprotejat dar nu a ejaculat in mine ) ...credeam ca imi vine ciclul pentru ca prima zi imi curge întotdeauna mai maro iar dupaia direct sânge...
Am avut contact neprotejat cu el si acum o luna( locuim la distanța, suntem de mult împreuna dar timpul nu ne permite sa ne vedem atât de des) si joi mi-am facut un test care a ieșit negativ!
Am citit atât de multe pe internet si sunt foarte speriata! Vreau sa va întreb pe voi înainte de un consult ginecologic, poate ați trecut prin asa ceva...
Tin sa Menționez ca acum 5, 6 luni m-am oprit din a mai lua anticoncepționale yasmin!
Am 19 ani, sunt in Germania iar peste 10 zile voi pleca in concediu in România si ma voi duce la control pentru ca aici asigurarea imi începe din August.
Daca eram in România m-as fi dus maine la doctor, ma voi duce oricum ca in fiecare an pentru papanicolau, lama ...etc, dar vreau părerile voastre!
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| MsD a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi mai ales daca ciclul de obicei nu era regulat. Daca ai contact sexual atunci cind trebuie sa-ti vina ciclul atunci el mai poate intirzia cu vreo zi\doua. Mai fa teste, nu te stresa si asteapta ca-ti vine si menstruatia. Eu am patit la fel si eram si eu la fel de panicata, dar am mai asteptat vreo 2 zile si mi s-a inceput si ciclul. Bafta. ( Aceasta e parerea mea, nu spun ca e 100%, dar la mine a mers, am patit la fel)

| MsD a răspuns:

Planificaneprevazutul.ro
E un site folositor in care pui o intrebare legata de dragoste sau sex si un medic avizat iti va raspunde, incearca.