| ela_4410 a întrebat:

Buna fetelor.Cum ar arata baiatul perfect pentru voi? Si fizic, si moral.

10 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Sunt mii de intrebari de genu` asta pe TPU. Majoritatea raspund ca nu conteaza fizicu` pentru elee, ca ce e in interior conteaza. O fi asa. nu zic nu. Dar cand vezi ca toate spun acelasi lucru. ti se face greatsa.
Eu voi fi sincera. thinking Baiatul perfect, pentru mine, ar trebui sa fie mai inalt ca mine, sa fie aratos [ nu neaparat muschi. prezentabil ], sa aiba simtul umorului, sa imi dea sfaturi, sa`mi fie prieten in primul` rand, sa nu se ascunda de mine, sa fie sincer. Iar fizic thinking nu prea am preferinte. Doar, repet : sa fie mai inalt ca mine.

| Cåpåċεl a răspuns:

Păi, să fie sincer, cu simțul umorului, să mă iubească și cu o slujbă bună.happy

| zăGhost a răspuns:

Fizic? un tip normal, (nu mă interesează culoarea părului, ochilor etc.) de preferat înalt.
Moral e mai greu. Să-mi accepte convingerile, să fie sincer, să aibă umor, să aibă aprox. aceleaşi preferinţe muzicale, (dacă ştie să cânte la un instrument are un +) să nu fie un laş, să fie open-minded (deci, automat aici intră şi inteligenţa).
Probabil niciodată nu voi găsi unul care să le aibă pe toate, dar speranţa moare ultima.

| zăGhost a răspuns:

@Pokales: Poţi spune că ne simţim mai protejate, sau mai în largul nostru lângă un tip cu câţiva cm mai înalt şi nu, n-are legătură cu organul sexual.
Oricum, dacă o fată iubeşte cu adevărat un băiat, nu cred că-i va păsa că respectivul e mai scund cu câţiva cm decât ea, dar întrebarea se referea la băiatul perfect, aşa că eu doar mi-am spus preferinţele în ceea ce-l priveşte pe Mr. Right. happy

| ReeaAndreea a răspuns:

Hmmm. nu stiu de ce te intereseaza asta. dar mrg. un tip cat de cat inalt, brunet - saten, ochi verzi- caprui, sa aiba ceva muschi :devil), sa fie de treaba, glumet, intelegator, sa stie sa se distreze, sa nu fie gelos ( sau daca e sa nu arate ), sa nu fie vreun obsedat care dupa 2 zile ce ne cuplam sa-mi zica " te iubesc " laughing) cam atat. in plus aces portret pe care ti l.am facut e al iubitului meu laughing

| IateyourCookie a răspuns:

O sa il descriu in amanunt!
NU imi plac baietii cu ochii verzi, de preferat sa ii aiba caprui.Parul lung, nu imi plac aia care au parul scurt si si-l fac cu gel.Cel putin la fel de inalt ca si mine(eu am aprox.1.70).Nu imi plac tipii cu suvite(mai ales satenii cu suvite blonde.bleachhh).Sa fie la fel de inteligent ca si mine.Note la scoala asemanatoare.Preferinte muzicale asemanatoare.Nu suport obsedatii de masini luxoaxe si fotbal.Nu imi plac reparii.Eu ask rock, deci nu ne-am potrivi. Daca se poate sa fie la aceeasi scoala cu mine, ca sa ne putem intanlii des.(e asa romantic sa chiulesti de ex de la ora de engleza ca sa te intanlesti cu el in curtea scolii ), sa fie in primul rand prietenul meu.
P.S. T-i l-am descris pe tipul de care am fs indragostita, dar poate ca inca sunt :X

| pokales a răspuns:

Phantomoftheopera probabil nu ai cautat indeajuns happy. eu sunt baiat, sorry ca ma bag aiurea, dar de ce va plac la toate baietii inalti? are vreo legatura cu organul sexual sau doar va simtiti mai protejate cand el e mai inalt ca voi? Nu intreb pentru ca as fi vreun pitic... din contra am vreo 190 de cm deci slava domnului happy sunt doar curios happy. Eu am un prieten care are o iubita mai inalta ca el cu vreo 10 cm insa se inteleg super bine happy... dar asa cum intreaba ela care e baiatul perfect? hmmm mai astept raspunsuri sa ma minunez un pic happy

| MnIwant a răspuns:

Buna.Pai.Nu stiu ce sa zic nu toate fetele au gusturi la fel.Mie de exemplu imi baietii cu ochi verzi, mai inalti decat mine si amuzanti.Nu pot sa sufar baietii care injura in fata mea.Dar asta e parerea mea.:XOricum, nu exista baitul ideal...

| Razvan_8453 a răspuns:

Eu nu am auzit de barbatul fatal, ci de doar femeia fatala a lui borcica. laughing In alta ordine de idei eu sunt baiat deci nu ma amestec. Vreau sa spun doar ca mie imi plac fetele brunete(satene, roscate) si nici plinute dar nici bolnave de anorexie, adica greutatea normala. Sa aiba un corp decent si sa fie sincera in primul rand. Scuze ca m-am bagat si eu, dar nu m-am putut abtine. Continuati discutia!

| Razvan_8453 a răspuns:

Imi plac brunetele pentru ca eu sunt blond deci de obicei e invers.
PS: Nu luati in calcul comentariul meu daca spuneti ca am vrut sa ma laud sau sa ma bag in seama.