| Ionela0248 a întrebat:

Bună fetelor! Eu și sotul meu încercăm de 1 an sa facem un copil dar din păcate nu rămân. Am fost și la ginecolog și zice ca totul este perfect normal. Ce sa fac sa rămân însărcinată?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ca sa ramîi insarcinata trebuie sa faci sex cand esti in perioada fertila la ovulatie, după aceea trebuie sa evitati amindoi fumatul alcolul si stresul, acum pe foametea asta cand sau scumpit toate vrei copil? Ce te face sa crezi ca soțul tau vrea si el copii? Daca vrei numai tu nu inseamna ca si el vrea, trebuie sa discutati acest aspect, multe femei după ce au ramas insarcinate au fost parasite de soț deoarece el nu dorea copii, si o sa iti fie tare greu sa cresti singura un copil, mai bine discută deschis cu soțul tau aceasta problema si vezi el vrea sau nu copii, ca poate el nu vrea copil si atunci stie zilele tale fertile cand esti la ovulatie si te evită. Ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ati facut teste de fertilitate?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-l trimiti pe sotul la UROLOG sa-si faca analize si investigatii medicale ca poate fi el steril, sau poate avea o boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e cand oamenii sunt handicapati. Asigura te ca prinzi momentul ovulatiei cand domnul sot iti da drumul in tine, poti sa afli asta folosind teste de ovulatie si monitorizand ciclul menstrual. De asemenea, poate el e infertil de fapt si nu tu. Astfel lipsa plodului.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Dar o spermograma ați făcut?
Dacă la tine e perfect normal, poate problema e la el.
Mai depinde și vârstă voastră, un stil de viata sănătos.

| just4ubr2015 a răspuns:

Schimba partenerul si vei ramane gravida mai repede.

| dariaflorina a răspuns:

Eu spun că ori este de la stres, ori soțul tău are o afecțiune. Cea mai buna modalitate de a afla dacă are ceva este vizita la urolog.

| Ald95 a răspuns:

Nu trebuie sa fiti stresați și Daca fumați sa le reduceți și atunci vedeți rezultatul