| anonim_4396 a întrebat:

fetelor imi place de un baiat de la mine din clasa bine imi place de el din clasa a IX a si anul trecut i-am cerut prietenia si nu a acceptatsadsi imi place si acum de el si de cand am inceput din nou scoala de cateva zile ma rog de el ca sa fim impreuna si el mi-a zis ca nu vrea dar faza e ca in pauze ne jucam ne atingem unul pe celalat dar chiar nu inteleg de ce nu vrea ca sa fim impreunasadil iubesc mult si tin la el si chiar am plans pentru el bine fara sa ma vada ce asi putea sa fac ca sa il conving sa accepte cererea nu stiu ce sa mai fac sunt disperata ajutati-ma cu un sfat va rog din tot sufletul.multumesc.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa i starnesti interesu daca iti pui in plan sa nu l mai bagi in seama deloc, nici macar sa nu te mai uiti dupa el...el va observa treaba asta si stiind ca iti place de el isi va pune sute de intrebari

| Passions a răspuns:

Hei:*.uite ce cred euhappy nu il mai baga in seamawinking arata-i indiferenta,si sa numai faci niciodata greseala,sa dai dovada unui baiat ca il placi,e cea mai mare prostie!winking daca baiatul afla ca il placi mult,poate sa faca ce vrea din tine:* fii tuhappy si pur si simplu daca vrea sa va jucati sau ceva de genu arata-i o privire serioasa si nervoasa,pune o fata trista serioasa si nervoasawinking:*,si daca vrea sa va jucati ii spui sa te lase,prefa-te ca te-ai racit de el,si daca nu te va mai baga in seama,suparanduse pe tine,arat-i ca nu-ti pasa si daca numai o sa vorbesti cu el,razi cu oricine,si sa nu ii ceri sa va impacati, stiu ca iti suna ciudat, dar iti spun eu ca mergewinking bafta multalove struck sper sa meargalove struck.te pupkiss!

| brunetatha a răspuns:

Pai te inteleg cum estestraight face nu stiu sincer joacate cu el deveniti pr buni ca sa vada ca va potriviti happy sper ca te-am ajutat

| blondyundercover a răspuns:

Stiu ca e greu draga mea...dar trateaza-l cu indiferenta.Nu imi mai arata cat de mult il placi si cat de mult iti doresti sa fii cu el.Compoarta-te cu el asa cum se comporta el cu tine.Joaca-te cu el fa glume ba chiar ia-l un pic peste picior dar nu ii mai da de inteles ca il placi.Atunci vei vedea in el o schimbare(sau nu). Daca comportamentul lui nu se va schimba atunci inseamna ca nu te merita