| Mhl22Enny a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu un sfat va rog frumos :*.
Deci nshu cum sa incep...imi place de un baiat de 1 an jumate cam asa e cu mine in clasa si ne intelegem foarte bine, de fiecare data cand iesim pe afara ne sarutam ne tinem in brate etc desi nu suntem impreuna chiar uneori si la scoala cand nu sunt colegii ca sa comenteze, anul trecut am vorbit cu el de ce nu ne combinam si a zis ca e mai bine asa ca dupa daca ne certam ne stricam si prietenia...anul acesta cam de vreo 2 luni de zile imi zice ca vrea sa faca sex cu mine, ca nu stie de ce dar asa simnte ca vrea cu mine. Si eu as vrea ca prima oara sa fie cu el, am incredere in el, tin la el, il cunosc foarte bine, dar este o problema el are prietena de 4 luni si asta nu pot sa inteleg de ce vrea acest lucru cu mine si nu cu prietena lui si ea este virgina.

Nu stiu ce sa fac ajutati-ma va rog cu un sfat, multumesc anticipat.

1 răspuns:
| NaSaShii a răspuns:

Hei! Ar fi fost bine sa ne si spui cati ani ai dar merge si asa, deci sa recapitulam iti place de baiatul asa de un an, intr-un fel sunteti impreuna dar nu oficial, el vrea sa faceti sex iar tu nu ai nimic impotriva doar ca el e cu cineva de 4 luni...Sicer prietenul asta al tau mi se pare cam ciudat, hai sa zicem inteleg ca nu vrea sa fiti oficial impreuna dar sa mai fie cu cineva impreuna, fara suparare e cam afemeiat, eu ma gandesc ca si celeilalte fete i-a propus ce ti-a propus si tie dar l-a refuzat, sfatul meu este sa nu iti pierzi virginitatea cu un afemeiat ci sa astepti 'printul pe cal alb' care va fi doar al tau.
Sper sa ma anunti ce decizie ai luat si incearca sa vorbesti de asta si cu parintii sau cu o prietena apropiata. :3