| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor imi puteti spune cum trebuie sa sa comport in preajma unei fete.
Funda.

Răspuns Câştigător
| justHISgirl a răspuns:

Dupa parerea mea fiecare baiat trebuie sa fie el insusi.incearca sa fii deschis cu ea, sincer, nu stiu sa-i poti vorbi despre orice, cred ca va aprecia.astfel vei stabili un contact, sa spun asa, cu ea. dupa care lucrurile vor decurge deja asa cum e normal la fiecare in parte.E important sa tii cont de urmatoarele lucruri:
1.fii amuzant
2.galant
3.interesat de ceea ce face
4.nu fi grosolan, pervers
incearca sa ai grija de ea, sa o ajuti de ex. daca duce ceva greu sau ceva de genu', toate astea vor fi apreciate de ea si cred ca in scurt timp se va misca roata din loc.Bafta

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

În preajma unei fete trebuie să fii tu însuți.

| drogh a răspuns:

În primul rând trebuie să fii sincer dacă cumva te întreabă ceva. Nu încerca să ascunzi nimic fiindcă ar putea să te creadă cineva ce nu eşti. Fii glumeţ! Amuz-o cu tot felul de bancuri şi în modul ăsta o faci să se simtă bine şi să'i placă prezenţa ta. Încearcă să nu fie unele de prost gust sau amare. Gestionează-i şi câteva semne. Adică o împingi puţin, o iei de mână, îi atingi părul...etc. În niciun caz nu încerca să fii pervers! Poate unora le place,dar nu tuturor. Deci, nu încerca manevre urâte.În caz de se plictiseşte sau altceva, adu-i subiecte pe care să le comentezi cu ea. Oricare. Poate să fie de ex: film, cărţi, modă, etc. Dacă cumva nu are curaj să se bage în seamă, fă-o tu primul. Nu aştepta ca ea să facă primul pas. Dacă are nevoie de ceva, sau are o problemă şi caută o soluţie, oferă-te să o ajuţi. Va aprecia asta.Trebuie să dovedeşti că eşti cavaler. Câteodată, mai dă-i câte un cadou, dar nu unul scump, poate o floare, o cutie de ciocolată...să vadă că ai intenţii bune. Dacă cineva se ceartă cu ea, încerci să opreşti conflictul şi o susţii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna trebuie sa te comporti normal, sa o saluti, sa vorbesti cu ea etc.Cati ani ai?

| xCrazyGirl a răspuns:

Fii tu insati

| SElenaAlina a răspuns:

Depinde de genul de persoana care esti. Unei fete intotdeauna o sa ii placa ca baieti din jurul ei sa se poarte frumos, ca niste adevarati gentelmani, sa fie amuzanti nu sa faca glume proaste, sa ii faca complimente..noi fetele adoram complimentele.Dar sa stii ca acum depinde de locul unde esti cu fata respectiva, altfel de comporti intr-un restaurant si altfel in fata blocului.