| Isaa9 a întrebat:

Buna fetelor? Poți rămâne gravida in prima zi de menstruație? (Deci la menstruație fiind )

11 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Mai, s-au mai vazut exceptii de genul. In mod normal nu.

| Isaa9 explică (pentru sofisis):

Nu știu ce sa mai cred pentru ca eu am rămas o data fiind in perioada nefertila și tot am rămas. Asta ar fi ultima sa rămân in prima zi de ciclu. Mi a curs foarte puțin, ca așa e la mine in prima zi. Mulțumesc

| sofisis a răspuns (pentru Isaa9):

Asta pentru ca, desi unii sustin sus si tare ca nu e asa, NU exista perioada infertila. Exista doar riscuri minime si maxime. Nimeni nu stie exact cum functioneaza corpul nostru. Teoria e ca, intr-adevar, in zilele de dinainte, din timpul si de dupa menstra nu poti ramane. Dar daca corpul tau functioneaza altfel? Si eu am ramas tot in perioada cu risc foarte mic si fara ejaculare in interior. Deci desi sunt care sustin ca e IMPOSIBIL, nu e deloc imposibil. Si sunt femei care raman si cand sunt pe stop. Sunt femei care raman oricand.

| Isaa9 explică (pentru sofisis):

Ai dreptate! Sper măcar de data asta sa nu fie așa. dar la cum e corpul meu. ma îndoiesc

| sofisis a răspuns (pentru Isaa9):

De ce nu folosesti Nuvaring? Si scapi de stres. Sau prezervativ? Sau diafragma? Sau spermicide? Sau AC?
Sunt atatea variante ca sa te protejezi...

| Isaa9 explică (pentru sofisis):

Pai am fost la control și mi-a spus ca nu am voie nici un contraceptiv. doar prezervativ și sterilet. Și al meu nu vrea nici una nici alta din astea doua...sad

| sofisis a răspuns (pentru Isaa9):

Dar Nuvaring de ce nu? Ai probleme de sanatate? Ca ala e local. Si e mai putin invaziv decat steriletul.
Si...pe bune? Atat de egoist si de nesimtit e al tau? Hai fa tu avorturi sau copii pe banda rulanta ca vrea *** lui...
Ce-l intereseaza pe el daca iti bagi sterilet, de exemplu? Cu ce il afecteaza pe el? Oricum, eu zic sa intrebi doctorul si de Nuvaring.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Isaa9):

Fiindca steriletul se monteaza/instaleaza IN INTERIORUL UTERULUI, nu poate fi vazut si nici macar stiut de iubitul tau, si din acest motiv nici nu il poate deranja in timpul actului sexual. Fiindca Steriletul functioneaza pe un principiu complet diferit fata de contraceptivele hormonale, rezulta ca din acest motiv folosirea steriletului nu iti va afecta absolut deloc starea ta de sanatate. Din moment ce EL da dovada de IMBECILITATE, nici macar nu trebuie sa stie ca ti-ai montat sterilet. Sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa se intample asta.

| Isaa9 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc,dar cum V-am spus. Am mai făcut-o neprotejat înainte cu 2 zile de menstruație și in ultima zi de menstruație, și așa am rămas atunci.