| DeeaElenaaaa a întrebat:

Buna fetelor! Sunt in a 39/40 sapt de sarcina mai exact mai sunt 3 zile pana la termen si bebica mea nu da semne ca vrea sa iasalaughing Am fost la control mi s-a zis ca e totul in regula. Am ales nasterea naturala, ce "metode" ca sa zic asa..imi recomandati pentru a ajuta la dilatare care sa grabeasca putin nasterea? Nu as opta deloc pentru cezariana, nici macar cu gandul! Niste sfaturi care sa ma ajute mai bine pentru dilatare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare sa nasti in apa?
Sau cel mai rau caz o epidurala?
Succes, draga Andreea!

| SugarTrendySebyMiu a răspuns:

Genfolexiunile ajuta la dilatare de asemena încercați sa faceți saună