| anonim_4396 a întrebat:

Buna fratilor! Incerc sa nu va mai stresez cu intrebarile, si sa ma descurc singur, da e greu rau!
Azi, cum spuneam, ea continua sa ma ignore.
Am decis sa fac eu ceva, chiar daca isi bate joc de mine, macar sa am mai multe motive sa o urasc.
Eram pe afara prin jurul pensiunii(un peisaj extraordinar) Cam toti, in afara de maicamea, maicasa si matusa aia a ei, deci eu cam aveam cale libera. Ea se tot invartea pe acolo si la un moment dat s-a dus si s-a asezat pe un leagan din ala banca(leagan-banca).
Momentul perfect.
Ma invarteam si eu pe acolo, da prin spate si nu ma vedea. Cand am ajuns un pic mai aproape de ea(intre mine si leaganul ei era un gard de crengi, si era si intoarsa cu spatele deci sigur nu ma vedea)ea vorbea la telefon.
Singurul lucru pe care l-am inteles din conversatia ei(vorbea foarte frumos si "dulce"), este sfarsitul, "Ciao amore" (vorbea cu vreun italian)
Imi venea sa ma dau cu capu de pereti, dar totusi cand a inchis telefonul a facut un ras din ala "malefic" si a zis Fu*k you.
Atunci m-am dus la ea, si cand m-a vazut se agita, era cu capul prin nori si m-a intrebat daca stateam de mult acolo sa ii ascult conversatia. I-am zis ca nu, si chiar daca nu aveam nici un drept sa intreb.am intrebat "Cu cine vorbeai?"
Statea asa putin pe ganduri "aaa aahmmm emmm..."
Si probabil nu stia ce sa imi zica(unde ii disparusera fitele, inteligenta si prefacatoria?!) mi-a zis "Dar de ce trebuie sa iti dau tie raportul? "
I-am zis ca intrebam asa de curiozitate.
Acum o sa va zis conversatia
Eu: Uite.Eu de la tine am inteles ca ma placi.
Ea: Mhm...
Eubig grinar tu tot ba vorbesti ba nu vorbesti, in sus in jos, ma iei la misto, dupa ma saruti, ce e cu tine?!
Ea sta putin si se uita asa la mine, si dupa ma saruta!
(Saruta prea bine! Ma pune pe ganduri!)
Dupa vreo 10 secunde ea vroia sa termine, dar eu am mai sarutat-o putin.
Eu : "Exact cum ziceam, Vezi"
Ea:Ce vrei mai mult de atat? Ce vrei sa iti mai zic?
Eu: De ce esti asa ciudata. Pun pariu ca dupa asta ma eviti 2 saptamani.
Ea:Si ce vrei sa fac? Sa vin sa ma culc cu tine?
(Imi amintesc fiecare cuvant!)
Atunci s-a ridicat de pe banca si dadea sa plece, apoi s-a intors, si mergand cu spatele mi-a zis :"Daaaaaaaaaaaang!" (LOL)
Apoi a plecat inauntru.
Am stat eu putin si am decis sa ma duc dupa ea.
Era cu maicasa, maicasa era acolo in fata camerei ei, si vorbeau de ceva da nu am inteles
Am auzit doar ca ea a zis 2 saptamani, si maicasa a zis mergem la doctor?
Eu ma uitam la ele si ele se uitau la mine, asteptand sa plec.
Am plecat si am asteptat sa plece maicasa, si m-am dus la ea in camera.
(Am batut la usa)
Ea atunci era cu niste paturi in cap, si s-a uitat la mine cam indecisa, si m-a intrebat ce doresc. I-am zis sa vorbim. Din nou indecisa, dar m-a lasat sa intru.
Mai intai am intrebat-o daca se simte rau(din politete) si mi-a zis sa trec la subiect straight face.
Eu : Tu, ma placi?
Ea:Exista o posibilitate.
Eu:Aha, si ar putea fi ceva intre noi?
Ea: Exista jumatate de posibilitate.
Eubig grineci am sanse?
Ea:Este probabil
Eu: Multumesc pentru timpl acordat.
Ma duceam spre ea si incercam sa o sarut, dar ea si-a pus patura in cap, cand a vazut ce vroiam sa fac.
Am iesit din camera si i-am zis bye bye.
De atunci nu a mai iesit din camera.Doar maicasa si prietena aia a ei intrau la ea.Si atat.
Astaminseamna deci ca as avea sanse? Renunt, continui?

P. S.
Multumesc in special lui VirusS97 si al3utzu.
P. S2
VirusS97, sunt la Busteni, pensiunea e pe langa.
Si melodia Sophie, doamne e perfecta! Ar trebui sa i-o arat in vreun fel.

Răspuns Câştigător
| al3utzu a răspuns:

La fel ca VisusS97, cred ca lucrurile stau mult mai clar acum.Despre tot ce ai spus de conversatia ei, eu zic ca e un prieten "la misto".Cum sa renunti?! Ea ti-a spus ca te place(dar mai pe ocolite)! Acum, dupa ce mai vorbesti cu ea(peste 1-2 zile) ar trebui sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine.Multa BAFTA!

4 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Mda se pare ca lucrurile stau mai clar acum big grin Sanse mari ca ea sa fi vorbit cu prietenul ei la telefon (probabil ma insel) dar nu stii noapthea nu o mai auzi vorbind la telefon sau altele? Ea nu prea vrea sa tio zica in fata dar te cam place si cred ca are un iubit si fiindca e la distanta fata de el ar vrea sa fie cu tine intr-un fel dar in alt fel nu ar vrea sa-l insele (asta e o varianta) Ma gandeam ca esti la schi undeva pe lng Cavnic fiindca duminica s-ar putea sa merg acolo sa vad ce face sora mea fiindca e plecata la schi cu niste prietene (deci eu nu pot lipsi laughing) Apropo ea stie cum te cheama macar? laughing Oricum cand mai vorbesti cu ea arata-i cumva melodia laughing si incearca sa glumesti pe tema ei dar sa nu o jignesti cumva ca ti-ai ras direct acele jumatati de sanse cu ea laughing si in rest Bafta!
PS: Spune-i ca tuh nu vrei sa te culci cu ea asa cum a zis... vrei doar sa vorbiti...intr-un fel laughing

| Piticuuu a răspuns:

laughingdeci...foarte tarelaughing)tipa se lasa greu, dar e vizibil ca te foarte place.e doar aroganta, o rezolvi tu pana la urmatongue.cat mai ai de stat acolo, sper ca ne povestesti si noua cum decurg lucrurilelaughing)

| R3DAOT a răspuns:

Se pare ca ai sanse sa te combini cu ea, deci trebuie sa mergi la ea si sa continuati sa vorbiti si spune-i ca nu doresti sa te culci cu ea, dupa cum ti-a spus ea, ai vrea doar sa aveti o relatie impreuna daca se poate si daca vreawinking bafta

| DLexa a răspuns:

Continua laughing) asa is toate fetele...; e place sa umbli dupa fundul lorsmug... poate chiar asta vrea sa vada, daca renuti usor la ea :p