| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Va avertizez din prima ca este cam mult de citit, dar prefer sa nu fac prescurtari ca sa intelege-ti tot ce s-a intamplat! Tot voua va cer un sfat, deoarece m-ati ajutat f mult si data trecuta, tot cu o intrebare kilometrica big grin kiss
Eu 24, el 28 de ani, suntem impreuna de 6 luni. Avem o relatie la distanta (100 km)dar ne vedem in fiecare week-end. Totul ok, ca orice inceput de relatie. Vorbe frumoase si mai ales fapte ca ma iubeste, ca vrea o relatie serioasa, o viitoare casatorie cand ne vom gasi de lucru in acelasi oras.
Buuuun! Pana intr-o zi cand am decis sa-I testez putin fidelitatea, deoarece totul parea prea perfect! Am intrat pe id-ul lui de messenger (copilarii, stiu!) el nu stie ca ii cunosc parola, i-am schimbat un id al unei foste cu care doar s-a culcat o data, respectiva find stabilita in strainatate si venind acasa o data pe an/o saptamana. Am facut un id f asemanator "fake" inlocuindu-l pe cel real!
S-a bagat in seama crezand ca e respectiva femeie si nu mi s-a parut nimic suspect, doar intrebari normale, nevinovate. Mai curioasa din fire fiind eu, il intreb daca are iubita, a raspuns "dap:X" si daca e indragostit si acelasi raspuns. Apoi tot eu, l-am intrebat daca putem sa ne vedem cand voi veni de sarbatori in tara. A raspuns ca da, dar se poate sa vina cu prietena (adica eu) daca ma voi nimeri in acel moment in oras la el. L-am intrebat si daca nu vine prietena? Si mi-a raspuns tot cu o intrebare "pai tu cum ai vrea sa fie intalnirea?" si i-am raspuns "la fel ca ultima data" (adica sex). Surpriza: raspunsul a fost afirmativ, ba chiar cu detalii, ca daca e pana in data de 15 dec. e perfect si spunand "well then, nobody has to know about this" m-a intrebat daca mai am nr.lui ca sa-l sun...cam asta in mare!
Apoi, i-am zis ca stiu de convorbirea lor (el crede ca respectiva mi-a aflat id-ul si mi-a aratat conversatia), si a inceput sa se panicheze. La inceput nu a recunoscut, a zis ca el nu stie despre ce e vorba pana cand i-am aratat print screen-ul conversatiei. Atunci mi-am inchis telefonul, m-a rugat sa-i raspund, pentru ca totul e minciuna, jura ca el nu avea de gand sa mearga la acea intalnire, si tot spunandu-mi ca eu sunt tot ce-si doreste, ca vrea sa se insoare cu mine, ca vroia sa ma ceara in casatorie de sarbatori! Binenteles nu l-am crezut (nici acum nu sunt convinsa ca totul a fost o joaca din partea lui) si i-am zis ca pana aici ne-a fost!
Cand l-am intrebat de ce nu i-a zis direct ca NU si de ce i-a dat apa la moara, a zis ca de prost, ca altfel nu scapa de ea si de asta i-a facut jocul! Cum nu i-am dat importanta, a inceput sa planga in disperare, a sunat pe telefonul casei raspunzand mama, spunandu-i ca el vine in oras la mine (plangand in hohote) ca sa-mi demonstreze ca nu vorbea serios si ca nu avea de gand sa ma insele. Am reusit in final sa-l intorc sa nu-l fac sa plece la drum si am continuat nelamuririle la telefon! Am fost amandoi de acord ca ramanem impreuna, dar fara un viitor sigur din partea mea!
Dimineata, dupa ce el a plecat la servici, m-a sunat mama lui sa ma sfatuiasca, ca orice s-a intamplat intre noi sa nu dam cu piciorul la ceva atat de frumos cum s-a infiripat intre noi, ca toata noaptea el a plans si dimineata a plecat la servici zombie, ca toti ma iubesc si mai ales fiul ei, sa nu dam cu piciorul din orice fiindca viata e mult mai grea decat credem noi! (normal, ca orice mama) iar cand el a iesit de la servici a venit direct la mine si a stat pana ziua urmatoare! De la primul contact vizual avea lacrimi in ochi, evita sa ma priveasca ca si cand avea un sentiment profund de vinovatie(ma privea decat cand ma uitam eu in alta parte), ma lua strans in brate de parca nu m-a vazut de 2 secole, ma saruta excesiv, apoi vorbind diverse lucruri: ca el ma ia cat de curand la el in oras, ca vrea sa fiu langa el tot timpul, ca o sa-mi demonstreze zilnic cat de mult ma iubeste si ca o incerce sa ma "recastige" pentru ca relatia sa fie ca inainte, ca vroia sa-mi spuna de convorbirea cu respectiva doar ca i-am luat-o eu inainte si atunci s-a panicat fiindca era ferm convins ca ne vom desparti, si nu a vrut sa ma piarda, si nici sa ma faca sa sufar dintr-o gluma proasta a lui (mai ales ca stie necazurile ce le-am trait cu un fost) si de acolo negarea ca ar fi vorbit cu ea!
Nu mai avea curaj sa se uite la mine in ochi, ii dadeau lacrimile din orice, nu-mi dadea drumul din brate, vorbe ca ma iubeste enorm, ca a fost prost ca i-a dat apa la moara acelei fete, ca ma intelege daca nu voi vrea sa continuam, ca el oricum va incerca sa ma recastige ca nu accepta sa ma piarda, ca "unde mai gaseste el asa ceva" ca sunt jumatatea lui, tot ce-a cautat el pana la 28 de ani, vorbe frumoase care ar cuceri orice fata, dar din pacate pe mine nu m-au atins in niciun fel! 
Voi? Ce parere aveti despre toate astea? Merita sau nu? Crede-ti ca a fost o gluma idioata cum spune el sau nu?
Ma scuzati ca v-am rapit atata timp, pentru ca e cam lunga povestioara, stiu, dar pe de o parte asa m-am descarcat si eu si m-as bucura enorm daca m-ati sfatui, in orice fel a-ti face-o!

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Bun. E clar ca nu a fost o gluma din partea lui acea discutie cu "fata". El s-ar fi vazut cu ea mai mult ca sigur. Ai "aflat" tu iar el s-a vazut pus la zid si a recurs la orice tertip ca sa nu te piarda (pentru ca iubirea si sexul sunt doua lucruri diferite si pe tine cica te iubeste). Problema nu e de fapt ce ar fi facut el sau nu ..problema esti tu. Faptul ca nu te-a atins deloc specatcolul asta atat de dramatic al lui (daca ma intrebi pe mine usor patetic pentru un barbat de 28 de ani) denota faptul ca increderea ta in el e pa.
Tu nu vei mai putea sa crezi ce iti spune el, vei vrea sa il ai mereu sub atenta observatie (si pe buna dreptate).
Ok nu ai fost nici tu foarte matura cu ceea ce ai facut dar pana la urma e dreptul tau sa iti testezi partenerul asa cum crezi de cuviinta.
Nu te sfatuiesc sa te desparti neaparat de el acum dar parerea mea este ca tot o vei face intr-un viitor apropiatwinking
Pe de alta parte reactia lui nu mi se pare ok... nu-i normal ca un om matur si de aproape 30 de ani sa reactioneze atat de pueril. Ceva clar nu e ok cu el. Fie a dezvoltat pentru tine o pasiune obsesiva fie este foooarte nesigur pe el. In general oamnenii care au reactii atat de necontrolate sunt periculosi (nu ma refer la violente neaparat dar e un semn alarmant ca emotional sunt cam instabili).
Nu ai ce sa faci decat sa mai dai putin timp ca sa vezi daca mai poti sa-l privesti la fel, daca mai poti avea incredere in el. El se va da peste cap acum pentru tine (cel putin o perioada), te va sufoca si cauta excesiv. Pe tine asta fie te va exaspera si vei vrea sa fugi cat te tin picioarele ..fie te inmoi. Din doua una, dar macar o sa vezi exact ce si cum. Desi am eu o vaga banuiala ca va fi prima varianta.
Calmeaza-te, fa un pas in spate si gandeste-te daca s-a stricat iremediabil sau nu.
Ia totusi in calcul si faptul ca toti oamenii gresesc. Daca per total este aproape de idealul tau de barbat...mai incearca.
Daca pe langa faza asta mai are si alte neajunsuri... poate nu e ceea ce cauti tu. Deja la 24 ar trebui sa ai o idee destul de concreta a ceea ce vrei.
Bafta

| anonim_4396 explică (pentru Vix999):

Asa este! Si eu am sentimente pentru el, dar asta nu cred ca va fi suficient fara incredere! Am vorbit ca ramanem, dar fara un viitor sigur! Asta e! Si cu increderea ai zis-o bine, e cam PA!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stii ceva? mai ca m-as risca eu sa mi te vrajesc putin, de uunde esti? m-am gandit bine si mi-am dat seama esti o fata care tine la respect si pui suflet intr-o relatie, am dreptate ori ba?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! Dar nici o sansa de "vrajeala" (raspuns la bascalie, asemeni celui dat de tine)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa crezi tu? mare pacat faci

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt convinsa ca NU!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, iti doresc tot binele, m-ai suparat si ma retrag in singuratatea mea wave

46 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Tie ti se pare ca ai facut un lucru frumos sa intri pe id-ul lui fara acordul sau? Asta e lipsa de moralitate din partea ta si ma gandesc asa, oare ce ar trebui sa faca omul ala pentru tine ca sa te convinga ca te iubeste?
Practic, tu i-ai propus o partida de sex pe ascuns, fara ca nimeni sa afle(dandu-te drept fosta lui prietena).
Vrei sa spui ca tie daca ti-ar propune un bogatan cu audi, mertan, bmw si destul de frumusel sa stai cu el, ai refuza?

| anonim_4396 explică (pentru JoshuaNNN):

Clar l-as refuza! Pentru mine nu primeaza posesiunile materiale si nici frumusetea! Om sa fiu in adevaratul sens al cuvantului! Nici nu se pune vorba de asa ceva, cat am un partener langa mine! Si nu, nu mi se pare un lucru frumos, desi nu ar avea nimic impotriva sa intru nu pune pret pe id-uri, conturi de socializare si altele cele...Si respectiva fosta nu era nici bogana nu avea nici audi/mertzan/bmw si fara falsa modestie nici frumusica nu e...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Om sa fie* scuze de greseala!

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbise "falsa modestie". Poate ca pentru el a fost... In locul lui as fi renuntat imediat la tine. De fapt nu stii ce e iubirea. Intr-o relatie e importanta increderea si cum ai dat tu dovada de incredere? Jucandu-i o farsa? laughing. Spune-i sa intre pe TPU, sigur ar intelege altfel ce i s-a intamplat. big grin

| JoshuaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, atunci daca tu spui ca el nu a reusit sa te convinga ca te iubeste, la ce mai stai dupa el? Dai papucii si cauta pe altcineva care sa fie exact asa cum vrei tu(unu care sa te considere o zeita sau ceva de genu`), nu vreau sa fiu rautacios, dar pana la urma noi nu avem dreptul sa luam deciziile in locul tau.
Sincer, cred ca te iubeste, si tipul e putin prost, adic eu unul nici nu te-as mai fi cautat daca mi-ai fi facut asa.

| anonim_4396 explică (pentru JoshuaNNN):

Dar alta in locul meu te-ar mai fi cautat pe tine, daca tu ii faceai asta? (daca ai fi acceptat falsa "invitatie?"

| anonim_4396 explică (pentru blueheart):

Si la urma urmei, judecand dupa accepturile sale, ar trebui sa am incredere, nu?

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate fetele sunt ca tine:frumoase, provocatoare, sa stea pe alt ID sa joace feste iubitului. Altele au incredere in ceea ce simt. Cand o femeie este inselata intotdeauna afla. Mai ales daca iubeste cu adevarat. Isi da seama din comportamentul lui...Ar fi trebuit sa-i dai ocazia sa-ti spuna el adevarul si apoi sa ai recatia asta daca nu zicea nimic.

| anonim_4396 explică (pentru blueheart):

Draga blueheart, timp ca sa-mi spuna i-am dat, timp a avut si l-a irosit in alte scopuri, nu si-a alocat un minut nici la telefon, nici online ca sa-mi spuna bomba serii. Si nu in ultimul rand, nu sunt nici frumoasa si nici provocatoare si nici nu ma consider...si prefer sa cuceresc prin alte calitati, nu doar cu ceva trecator! Si da ai mare mare dreptate: altele au incredere in ceea ce simt! Iar eu am simtit intr-un fel ca l-ar tine sa faca asta, de aici si incercarea mea de a afla daca ma insel sau nu!

| anonim_4396 explică (pentru blueheart):

De ce comportament vorbesti? cunosc baieti prefacuti de zici ca sunt cazuti din cer sa fie ingeri pe pamant, nici parinti lor nu-i cunosc suficient de bine ce le poate capul, dar mai o eventuala iubita!

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce te mai chinuiesti. Cand eu am simtit ca ma inseala si am aflat asta am pus punct si am luat-o de la capat. Daca tu crezi ca nu mai simti nimic spune-i asta. E cam greu sa mai capeti increderea in cineva. "Relatiile sunt ca sticla. Uneori e mai bine sa o lasi sparta decat sa te ranesti mai rau incercand sa o lipesti la loc."Nu am spus nimic cu rautate. Si daca ti-am raspuns la intrebare e pentru ca si eu am trecut prin asta. happy Dar nu avea rost sa ma mai complic pentru ca foarte greu mi-as fi recapatat increderea in el. Poate ca asa a fost mai bine, fiecare pe drumul lui. El fericit cu cine isi doreste si eu la fel.
O seara placuta iti doresc! happy

| anonim_4396 explică (pentru blueheart):

Stiu ca nu ai spus nimic cu rautate! Dar si eu ti-am raspuns la fel de sincer! Merci la fel si tie iti doresc!

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Si fii fericita fara sa-ti mai faci atatea ganduri. Pentru fiecare exista cineva deosebit, daca nu a fost el, asta e.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Georgi draga eu te sfatuiesc sa asculti foarte bine la ce spune @Vix999 stie el/ea ce spune si chiar foarte bine!
Am citit toate raspunsurile de pe pagina asta insa eu te sfatuiesc sa iei in considerare doar acel raspuns, a lui @Vix999.
Restul raspunsurilor sunt mai mult de implutura... sper totusi sa faci ceea ce crezi tu ca este mai bine.
Acum daca tu il iubesti atunci probabil ii vei mai acorda o sansa insa, cred eu, data viitoare cad tot asa iti va mai gresi greu vei mai inghitii tu si 'asta' caci incredere nu mai este(dupa cum spuneai si tu).
Uite eu spre exemplu daca eram in locul tau continuam acea mica farsa si stabileam pana si locul unde sa ne vedem, ca sa il prin cu mata-n sac sa nu mai poata dupa sa mi-o bage pe gat pe aia cu "aa fost doar o mica glumaa, jur ca oricum nu ma duceam" daa sigur, spune-i-o cui te crede!
Si inca un lucru draga mea, bag de seama (din intrebarea ta) ca iubitul tau la cei 28 de ani ai sai inca "isi mai baga degetul in cu.r si-n nas" vorba vine adica e prea copilaros (un ratat as putea spune da sper sa nu te superi pe mine, e doar parerea mea) dar na acum nu toti putem fi maturi din punct de vedere psihic no?happy
Sa ma scuzi daca te-am jignit intr-un fel insa recunosc am jignit dar pe el nu pe tine, deoarece nu mi se pare normal ca la varsta sa sa se comporte ca un mic mucos obsedat de 16/17.Numai bine si sper sa nu-ti para dupa rau de pe urma deciziei luata de tine.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna intrebare, ei bine nu cred ca m-ar fi cautat pentru ca ar fi fost datoria mea s-o impac, eu as fi cautat-o si daca as fi facut si ca fostul sau ma rog actualul tau prieten, m-ar fi iertat (sunt sigur de asta).
Aici depinde si de felul in care iti alegi partenerii si de experienta pe care o ai, daca unora li s-ar parea ca e in regula ce ai facut te-ar cauta sa va impacati.Altii nici nu s-ar mai gandi la tine.

| Vix999 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Multumesc pentru aprecierewinking O seara superba!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Vix999):

Si tie la fel.

| johnyboy a răspuns:

Eu pot sa zic ca te-a mancat si pe tine sa-l supui la asemenea tentatii, orice barbat pe lumea asta nu cred ca ar refuza.
dar ai vrut tu sa-ti demonstrezi, ce?
acum ai un fraier care te iubeste si plange dupa tine, TE SIMTI MAI BINE? iti place sa-l vezi la picioarele tale, nu? esti mandra de ce-ai facut? din ce spui aici omul chiar te iubeste, si nici nu pot sa-ti spun "mai da-i o sansa" pentru ca nu sunt prea multe curve pe net sa fie atat de directe si sa specifice ca vor direct sex.in primul rand este de apreciat ca a zis ca este cu cineva, ca te iubeste si ca daca s-ar intalni cu ea, s-ar putea sa nu fie singur ci cu tine.dar tu ai extras doar ce ai vrut tu sa auzi.AM IMPRESIA CA AR TREBUI SA TE SIMTI CAM VINOVATA PT CEEA CE L-AI IMPINS SA-I ZICA "FOSTEI LUI", practic i-ar fi fost si imposibil sa o refuze ca barbat si sa-i spuna ca NU, ca doar e si el barbat, are si el mandria lui de barbat, asta chiar daca nu se intalnea niciodata cu ea, si nici nu cred ca s-ar fi intalnit.concluzia mea : AR TREBUI SA FII MANDRA DE ISPRAVA TA... BRAVO AI REUSIT SA DISTRUGI POATE UN OM SI O RELATIE FRUMOASA! ...astept o replica de la tine.

| anonim_4396 explică (pentru johnyboy):

Nu am spus ca ma simt mandra de ce-am facut, asta e concluzia ta ca si multe altele, nu e nici fraier si nici nu-l am la picioarele mele SI NICI NU AS VREA; si da incerc sa inteleg mandria asta de barbat, ca voi va simtiti mai "barbati" cand vi se fac oferte si le acceptati fara sa stati pe ganduri, in loc sa fiti multumiti si fericiti cu ce a-ti dobandit de la relatia actuala, tot "fosta" parca e mai buna cand vine vorba de sex. Nici voi nu sunteti usi de biserici si nici sfinti! Si crede-ma ca habar n-ai ce vorbesti cand spui ca nu-s multe curve pe net atat de directewinking acea partida de sex care au avut-o ei in trecut tocmai datorita "directiei" fetei s-a produs!

| johnyboy a răspuns:

Eu nu am zis ca-s mandru de ce am facut, dar ai cerut o parere si ti-am dat-o! ca viata e complicata si ca ne place noua s-o complicam si mai tare asta este partea a doua, dar si tu ai facut exact acelasi lucru...ti-ai complicat viata.nu uita ca EVA a muscat din mar!
ACUM TE INTREB...CE CASTIGI TU DIN TOATA POVESTEA ASTA? ai aflat ca te poate insela? ei, afla ca cu orice fat frumos ai fi, toti ar reactiona la fel, asa ca ar trebui sa te dai pe femei (si cred ca tot asa ti s-ar intampla ca si voi ganditi exact la fel )

| anonim_4396 explică (pentru johnyboy):

Ok, merci de parere!

| johnyboy a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi nu vrei sa vb despre asta, pe mess....deschis?

| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce cauti tu cu acest om. Apoi, la voi nu este vorba de o relatie normala, ci de o legatura de week-end, unde fidelitatea nu-si are rostul. Probabil asta ai cautat, asta ai gasit. Ai totusi o varsta la care trebuie sa stii ce vrei. Cauta-ti "loco" un baiat.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Parintii mei si unchii de altfel, si-au intemeiat o familie tot la distanta, iar apoi s-au mutat impreuna in alt oras, deci se poate! Si nimeni nu a mai inselat!

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti trai in timpurile apuse de demult. Apoi, aceasta este strict problema ta personala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa si tu ce-ti spune inima

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te injur! Fiecare care dreptul sa spuna ce vrea!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar raspunde-mi te rog la o singura intrebare: daca in locul meu era fata reala si ajungea la inselat, merita el sa intru eu in puscarie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai fata, ai 24 de ani si nu gandesti. Spune-mi te rog, cealalta relatie de ce s-a destramat? ma refer la cea la care te-ai referit in postarea ta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Motivul e ca era insurat (fara copii), iar cand se intalnea cu mine renunta la verigheta! Iar sotia lui binenteles a divortat, apoi degeaba s-a intors el, nu am nevoie de oameni falsi! Vrajea doua femei in acelasi timp!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ha! si cum esti asa curioasa nu tye-ai prins ce este cu urma aceea de pe inelarul lui?
Daca parintii tai si unchii tai au facut asa de ce crezi ca tu ai sanse?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Urma se duce + ca verigheta care o purta sotia era foarte subtire, banuiesc ca asa era si a lui! Si cred ca am sanse, fiindca amandoi ne-am dorit, si unde e vointa e si putinta!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Eu zic ca nu a fost o gluma, dar stai nu trage concluziile. Mai zic ca se merita sa stai cu dansul. Farsa cu fidelitatea prinde pe orice barbat cu toate ca zicem da nu stim pana la urma daca vom alege sa mergem sa ne intalnim pana la urma. Sa stii ca mai ales in problema cu "ex"-ele picam ca mustele nu cred ca a fost baiat care sa fie zis nu la o asemenea propunere, cu toate ca asa cum spuneam mai sus se poate sa fi nu ajuns sa ne intalnim, sa avem dubii sa cantarim mai bine ce pierdem si ce castigam, dar atunci pe moment nu cred ca zice cineva nu nu ma intalnesc. Dovada ca se merita e faptul ca a cerut sa vina cu tine la intalnire...ce vrei mai mult de atat? Eu zic ca il pui prea rau la incercare pe saracul baiat si ca ar trebui sa continuati ce aveti, sa treci peste si sa nu uiti ca ispitele sunt ispite important e sa le dai curs sau nu. multa bafta si sper sa ramaneti impreunawinking

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! In primul rand, orice baiat/barbat ia fete la misto chiar daca are o relatie serioasawinking. Poate chiar asta voia sa faca, nu-l condamna! Daca chiar te va cere in casatorie inseamna ca te iubeste, cred eu! Sa fim seriosi, nu te-a inselat! Mai da-i o sansa, serios.Eu chiar as zice ca e o prostie.Crezi ca daca e intre 10 tipe cu fuste scurte si doritoare de...si-ar pune mana la ochi? Eu zic ca oricare ar fi, daca insista una nu rezista nici unul...Asa sunt baietii! happy

| Piiiiiiika a răspuns:

Heii (:

O relatie destul de frumoasa la inceput.
Insa ce a sticat-o nu e atat de frumos sad
Eu zis ca merita baiatul.
A plans atata pentru tine. Te-a luat in brate. Te'a pupat.A incercat sa ascunda pentru ca saracu' isi imagina ce va iesi.
Sunteti si voi la inceput :* Mai da-i o sansa. Mie mi s-a parut ca a fost o gluma.
Si asa este. Din moment ce intrebi : IMI DAI O GUMA? Si tu raspunzi Nu, celalat TE ROG TE ROG TE ROG.
Asta fiind un exemplu. (: Intr-adevar baiatul te iubeste puppy dog eyes Si chiar tine la tine.

Fa ce iti spune inimioara love struck

Multa bafta! :* :* :*

| CLDaraBomMinzy a răspuns:

Mie mi se pare că atunci când un băiat vorbește în engleză vorbește doar în glumă! Nu cred că s-ar fi dus cu-adevărat!

Și dacă s-ar fi dus nu i-ar fi păsat că tu te desparți de el, deci nu ar fi fost atât de terorizat!

| anonim_4396 explică (pentru CLDaraBomMinzy):

Nu stiu de unde ai dedus tu ca e terorizat laughing)) Eu am vrut sa-l las liber, nici gand de terorism, dar fiecare intelege ce vrea!
Tu chiar crezi ca nu s-ar fi dus, din moment ce a acceptat invitatia, din moment ce "i-a" spus ca trebuie sa stearga conversatiile pentru orice singuranta din calculator si sa continua convorbirea la telefon cand va fi sa fie, din moment ce m-a intrebat daca mai am nr.lui de tel, din moment ce m-a intrebat daca fac si oral si normal (scuze directia), Si de obicei el foloseste cuvinte in engleza la lucruri serioase, nu atunci a fost singura exceptie!

| XxcorixX a răspuns:

Nu cred ca iti poate spune nimeni ce sa faci, totul depinde de tine.Nu te grabi, ia-ti suficient timp pentru a te gandi la actiunile lui, dar si ale tale.Probabil ca e putin cam disperat din moment ce a inceput sa planga ca un copil, dar eu sincer, cred ca dupa cate a facut, totusi tine la tine. Dragostea e una si sexul e alta.Eu doar spun ce cred, fiindca nu am mi s-a intamplat asa ceva... Poti sa-i mai dai o sansa totusi, daca te desparti de el definitiv s-ar putea sa regreti.Stai un timp, in care sa nu va vedeti prea des sau chestii.

| W00dmaster a răspuns:

Sincer eu cred ca nu merita sal tratezi asa pentru o mica convorbire pe mess poate ca el chiar na vrut sa fie cu ea si chiar te iubeste.In plus pentru asa ceva sa va despartiti.Eu zic ca a dat dovada de loialitate si iubire pentru tine iar tu nu l-ai bagat in seama. Daca el nu te-a privit nici macar in ochi inseamna ca el a stiut ce prostie a facut si se simte foarte vinovat.cryingbroken heart

| Anonim1235 a răspuns:

Am marfa de calitate daca va intereseaza contactati-ma

marfa.ilegal@yahoo.com