| laviniabeluska11 a întrebat:

Funda! :* Avantajele de dezavantajele unei relatii in care diferența de varsta e de 10 ani. Ea e mai mică!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din punct de vedere al evolutiei umane 10 ani e ok in fapt cam asta recomand si eu ea 18 ani el undeva la 25 de ani ca noi barbati ne maturizam mai greu iar fetele mai repede

| mihai69 a răspuns:

La mine e o diferență de (doar) 9 ani. Se pune? Oricum, ne înțelegem perfect, sexul e OK (doar că nu așa des cum mi-aș dori eu, dar e de înțeles aproape de menopauză).
Cu părinții nu au fost probleme vreodată; e drept, doar soacră-mea mai trăiește, dar e foarte de treabă.
Dacă era de vârsta mea, sau cu un an, doi, numai diferență de vârstă, sigur era deja mai babă. Și parcă nu mi-aș fi dorit să se întâmple așa repede.

| AlexDFY a răspuns:

Ea o sa fie imatura, tu ca baiat vei vrea sex, poate ea nu e pregatita, parintii ei nu vor fi de acord, in functie de parintii ei, poate nu va putea sa iasa prea mult pe afara. Avantaje nu prea sunt.

| cæcilie a răspuns:

Mie imi suna a relatie de sugar dating( nu o spun ca si cum ar fi gresit, eu sunt total pentru). Acum depinde de cati ani are el si cati ani are ea, stabilitate financiara si asa mai departe. Varsta e doar un numar, atata timp cat cei doi implicati in relatie se inteleg, se respecta nu vad care ar fi problema. Admir acele persoane care nu traiesc in stereoptipuri.