| lolicaa a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele dupa varsta de 18 ani?

5 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună.
Avantaje : Liber, poți face multe lucruri care un minor nu are voie(de exemplu, să conduci o mașină).
Dezavantaje : Responsabilitatea, grija de tine însuți, posibila pușcărie.
Pa, pa.

| DurexBun a răspuns:

Poi avantajele sunt ca esti pe cont propiu si ca poti sa faci ce vrei tu cu viata ta iar dezavantajele ca inca depinzi de bain parintilorhappy

| Azurry a răspuns:

Nu prea sunt multe avantaje. Odată ce faci 18 ani, tu răspunzi de faptele tale, deci poţi face puşcărie. Încă depinzi de banii părinţilor, pentru că nu ai terminat facultatea/liceul, nu trebuie neapărat să te muţi singur.

| mario1234 a răspuns:

Avantaje : liber, vezi viata altfel din alta prisma. Dezavantaje ar fi mult mai multe depinde de fiecare individ : responsabilitatile de care unii fug, daca nu mai esti cu mami si cu tatii iarasi nasol si inca unul general de chinui cu un liceu si facultate si stai acasa, somer. Bafta si ai grija e nasol sa fi major in ziua de azi. O zi buna.

| Cannion a răspuns:

Pai, sa vedem. Te maturizezi, ai libertatea alegerilor, pentru care va trebui sa meditezi si sa gandesti mult, logic si clar. Poate si ca poti da de permis. Scapi de acordul parintilor, dar asta poate fi in defavoarea ta.Depinde cum percepi varsta si cum " te percepe ea pe tine ". Acum, la 18 ani, raspunzi de faptele tale.In plus, ai dreptul de a te imbata in orice local, fiind un alcoolic legal.
Stii, eu am o deviza care ma respecta si, la randul meu, o respect. Acel " Acum ori niciodata " este clar, drept si concret. Am inteles ca este mai bine sa regret ceva ce am facut decat sa regret ceva ce nu am facut.
The conclusion : Sex, Drugs and Rock&Roll.