| diana93 a întrebat:

Funda! Sper sa ma ajuati inca o data. Vreau sa spun ca sunt foarte ingrijorata...deci am stat cu prietenul meu si ne-am jucat un pic si sincer va zic nu stiu cred ca si-a dat drumul sau nu stiu poate a fost acel lichid (sau poate a fost de la mine sincer chiar nu stiu ) aproape de vagin dar nu in vagin. Faza e ca nu imi mai vine mensruatia, mi-a intarziat o saptamana, exista vreun risc sa fiu gravida? Sper sa ma ajutati si sa nu incepeti cu raspunsuri rautacioase.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este un răspuns răutocios dar astfel de jocuri sunt foarte periculoase în sensul că nu trebuie să aibă loc un act sexual în sine, este suficient să te stropească cu o singură picătură și să mai fi și la ovulație că șansele sunt aproape de 100% să rămâi însărcinată.
În fapt, un test de sarcină te poate scoate din încurcătură și bea ceai de crețișoară cu urizici, reglează menstra.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca lichid prespermatic sau sperma de la el a ajuns pe vulva ta in perioada fertila, exista riscul sa fii insarcinata. O singura data am vazut o femeie insarcinata careia i se ejaculase pe vulva, fara sa existe orice fel de penetrare (avea himenul intact si nu era elastic).

| answer a răspuns:

Asculta de ceea ce iti spune Brigaela! Stie multe! Si daca mai ai chef de joaca, data viitoare informeaza-te ca nu mai esti pe vremea bunicii sa nu dispui de mijloace de informare! Bleago!

| morningstar a răspuns:

Fa-ti cel putin un test de sarcina, e cel mai sigur raspuns.