| alexandrastietotul a întrebat:

Buna
funda+vot
m-am certat cu prietenul meu pentru ca l-am mintitcrying... dar il iubesc mult, el mi-a zis de la inceput ca daca o data il mint nu ma va ierta, el nu iarta... a mai avut o rel de 6 luni, si sa certat cu fata aia ca nu stia sigur daca la inselat sau nu. cum sa-i demonstrz cal iubesc? va rog mult ajutor app l-am mintit, adica i-am zis ca "mai sunt virgina" dar nu ma sunt, si s-a suparat, va rog. cum sa-i demonstrez cal iubesccrying?

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pei daca te iubeste te va ierta. trebuie sa lase si de la el in viata.winking
si eu cred ca ar fi trebuit sa fi deschisa cu el in privinta asta. daca te iubeste te accepta asa cum esti, virgina sau nu. iti ceri iertare, ii spui ca iti pare rau si ca vrei sa fi din nou cu el pentru ca il iubesti. insa sfatul meu: pastreaza macar putina demnitate! adica sa nu ajungi chiar sa te pui in genunchi totusi...

| kaylla a răspuns:

Faptul ca l-ai mintit in aceasta privinta a fost o greseala enorma! Trebuia sa te gandesti ca mai devreme sau mai tarziu oricum va afla! Daca te iubeste cu adevarat, te va ierta ca nu este o chestie atat de grava, dar daca vroia doar sa fie primul din viata ta nu va mai vrea sa se intoarca la tine! Explica-i de ce l-ai mintit si intreaba-l daca este asa de important pentru el sa fie cel care te dezvirgineaza. Promite-i ca nu o sa-l mai minti si zii ca greselile sunt omenesti, ca toti gresesc uneori si ca nimeni nu-i perfect! Succes!

| 0IoAnA0 a răspuns:

Lucrul in legatura cu care (sorry pentru greseala) ai mintit e destul de grav si nu stiu daca o sa treaca peste mai ales daca el il i-a pe nu in brate si zice ca nu iarta. tu arata-i toata iubirea ta si vezi ce decide elhappy bafta!happy

| domaco a răspuns:

Nu stiu cum de ti-a trecut prin cap sa-l minti cu asa ceva, cei vreun bleg sa nu isi dea seama? ii cam dau dreptate! mai zici ca il iubesti.

| gogupantof a răspuns:

Desi era vorba despre un lucru banal ai fost necinstita cu el, iti dai seama ce idee si-a creat, despre cum ai putea sa minti cand este vorba de un lucru mai important. Daca spui ca e asa radical in decizii (foarte bine inseamna ca e un om care stie ce vrea in cazul asta e un om care vrea sa nu fie mintit) slabe sanse, totusi incearca sa-i recastigi increderea. Asta e rezolvarea nu sa-i spui ca-l iubesti sau mai stiu eu ce, ca poti sa-l iubesti si sa-l minti in continuare ( cazul de fata in care desi tu afirmi ca-l iubesti nu l-ai "iubit" suficient de mult incat sa fi cinstita cu el). Increderea lui in tine prin faptul ca l-ai mintit e afectata si asta trebuie sa indrepti tu, fa-l din nou sa aiba incredere in tine.

| 000nina000 a răspuns:

Nu mai ai cum sa il faci sa inteleaga ca il iubesti...Cu asa minciuna nu cred ca te va ierta...Nu stiu ce iubire e asta la tine? Ce ai crezut ca nu va afla niciodata?