| anonim_4396 a întrebat:

Buna,here is my story.
Am o relatie cu un baiat sau aveam.el are 18 ani,este din mangalia, iar eu merg pe 17 si stau in constanta.Noi ne vedem doar in weekend-uri.In fine,sambata trecuta, de sf.valentin,el s-a despartit de mine, iar eu am incercat sa ii spun sa-mi mai dea o a2-a sansa,pana la urma, mi-a acordat a2-a sansa.
Ieri ne-am vazut. In cele 2-3 zile,in care am fost despartiti,am vorbit cu un baiat,i-am povestit despre relatia cu baiatul din mangalia, nimic altceva.Am sters mesajele de pe telefon,pentru a nu le vedea baiatul din mangalia,pentru ca stiam ca-l deranjeaza si mi-a spus ca se va desparti de mine daca o sa mai vorbesc cu celalalt baiat, Alex.Intre mine si Alex nu e nimic mai mult decat o simpla prietenie.
Intamplarea a facut sa primesc mesaj de la acel baiat exact cand ma vedeam cu baiatul din mangalia.El s-a despartit de mine,,la intalnire,a plecat spunand :"hai ca am plecat,pa".nu mi-a mai scris nimic,eu i-am mai scris, spunandu-i ca n-are rost sa ne despartim doar pentru acea conversatie.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa renunt? Tin mult la el si nu stiu cum m-as simti daca n-as mai fi cu el.

14 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu te înjosi pentru cineva care nu merită atenţia ta. Îţi vezi de drum, nu este ultimul de pe acest pământ.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea vad ce e de capul lu" ala de esti asa moarta dupa el. ma depaseste

| Skilline2012 a răspuns:

Sa nu mai stai sa-l rogi tu pe el sa fie cu tine.

| Neuronul a răspuns:

Câte şanse mai ai de gând să-i ceri? laughing
Vezi-ţi de viaţă!

| ColourfulLife a răspuns:

Sa se desparta cineva de tine de Valentine's Day inseamna un singur lucru: a asteptat o zi speciala ca sa iti da papucii. Pur si simplu nu mai vrea sa stea cu tine. Faptul ca ai primit un mesaj de la altcineva in timp ce te intalneai cu el i-a pus capac (baietii sunt foarte gelosi). El te-a avertizat ca se desparte de tine daca mai vorbesti cu Alex si nu l-ai ascultat. Acum crede ca il inseli/l-ai inselat si va fi foarte greu sa isi schimbe aceasta parere. Sfatul meu e sa ii explici ca nu l-ai inselat si sa ii spui tot ce a fost intre tine si Alex. Daca asta nu merge, atunci e timpul sa-ti cauti alt prieten. happy

| ColourfulLife a răspuns (pentru ColourfulLife):

Ca sa iti dea* papucii

| anonim_4396 explică (pentru ColourfulLife):

Am incercat aseara sa ii explic inainte de a pleca,dar tot ce am obtinut de la el a fost ca nu il intereseaza, ca nu ii pasa.
Mi-a spus ca am vrut sa il fraieresc, stergand mesajele, ca sa nu le vada.
Ma gandesc sa ii scriu un mesaj maine dimineata sau in seara asta si sa-l intreb daca ar fi dispus sa mai dea o sansa, dar nu vreau sa cad nici de fraiera in fata lui..nu sunt sigura.

| ColourfulLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorba lui @remus1007, in cazul asta lasa-l sa plece laughing daca ii scrii un mesaj si il "implori" sa-ti mai dea o sansa te faci de rusine. Cine stie, poate e mai nesimtit si arata mesajul care l-ai trimis altora (tuturor).

| nyty20 a răspuns:

Sa ai mereu telefonul incarcat! laughing

| Catalin0424 a răspuns:

Nu-i mai spune să-ți dea "șanse". Tu nu ești un obiect. Pur și simplu explică-i că ai prieteni cu care vorbești și la fel cum el are prieteni/e, la fel ai și tu. Dacă nu vrea "pa și pusi".

PS: Nu mi se pare normal să-ți verifice telefonul.

| anonim_4396 explică (pentru Catalin0424):

Trebuia s-o sun pe mama, coboraseram amandoi din masina si a vazut ca am primit un mesaj, a stat langa mine, a vazut ca era de la baiatul acela mesajul si aia a fost.

| Raull95 a răspuns:

Eu nu-i interzic iubiteii mele sa nu vorbeasca cu ''Prieteniii'' vorbeste cu el si spune-i..ca si tu ai dreptul la prieteniii nu doar el succes :*!

| theos1 a răspuns:

Mai cere-i o sansa... mai are putin pana te lasa ca te razi cu gillete si el foloseste big-uri romanesti.