| IubesteEa a întrebat:

Buna i-am trimis baiatul de care imi place un mesaj pe mess de cand ma place si marti mi-a raspuns era pe offline love struck si a zis ca ma place de cand m-a vazut prima oara si l-am intrebat chiar si a zis da, apoi l-am intrebat dc nu suntem impreuna si a zis ca nu stie si pentru ca ar trebui sa ne cunoastem mai bine (eu am 14 el 16-17)si i-am zis ca putem sa ne cunoastem mai bine daca suntem si impreuna si el a zis pai nu 1.adica? si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am zis da love struck si a zis ca ar trebui sa ne intalnim sa vedem cu merge 2. ce sa mearga? asa inainte joi pe 19 aprilie colega mea l-a intrebat ce e cu mine si el, el a zis ca mai e pana acolo 3.adica ce inseamna? si l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine a zis nu stiu si dupa a zis ea da sau nu si el a intrebat-o daca si eu vreau ea a zis da si el a zis atunci si eu 4.de ce a intrebat-o daca si eu vreau? 5. daca a zis ca si el vrea inseamna ca ma iubeste nu? si tot joi el se uita dupa mine de multe orilove strucklove strucklove struck 6.ce sa fac ca sa fim impreuna? 7.de ce credeti ca vrea sa ne intalnim? 8.cum ar trebui sa ma comport apropo daca vrea sa ne cunoastem mai bine ce intrebari sa-i pun? 9.si dupa ce o sa ne cunoastem ce o sa se intample? va rog seriozitate vreau sa raspunda si fetele si baietii (dar si fetele care s-au indragostit de un baiat mai mare decat ele )va rog mult seriozitate dau funda la cel mai bun raspuns la cel mai serios la cel care a raspuns pe rand 1, 2 multumesc!big grin

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Deci, in primul rand, daca ti-a zis ca te place, inseamna ca probabil chiar te place, nu ar avea de ce sa te minta. Ti-a zis ca mai intai ar fi mai bine sa va cunoasteti pentru ca nu va stiti inadeajuns de bine, incat sa aveti o reltie, probabil nu stie mai nimic despre tine, e normal ca din moment ce te place sa vrea sa te cunoasca mai bine. A intrebat-o pe prietena ta daca tu vrei sa fi cu el, pentru ca inca nu e suficient de matur, incat sa recunoasca ca el si-ar dori sa fie cu tine, ii este teama de un refuz din partea ta. De iubit nu te poate iubi asa, de pe o zi pe alta, asta se castiga in timp, dar cel mai probabil te place, si si-ar dori sa aiba ceva cu tine, pentru ca in final, sa ajunga poate sa te si iubeasca. Nu trebuia sa faci nimic, ai facut destule, acum e randul lui, el trebuie sa te cheme in oras, la o intalnire, sa vorbiti, sa ve cunoasteti, tu doar fii naturala, nu incerca sa fii altceva decat ceea ce esti, cine te place te place asa cum esti tu, nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, si totul o sa vina de la sine, o sa vezi. Vrea sa va intalniti, pentru ca te place, e ceva perfect normal happy. Si o sa stii ce intrebari sa-i pui la momentul respectiv, poarta o discutie normala, vorbeste deschis, fara rusine. Dupa ce o sa va cunoasteti, si va dati seama ca va placeti amadoi unul pe altul cu adevarat, o sa fiti impreuna, ti-am zis lucrurile o sa vina de la sine, nu-ti pot spune exact ce o sa se intample, fiecare relatie e diferita, iti pot spune doar ca o sa fie frumos, daca va intelegi si va iubiti amandoi. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

1 răspuns:
| iulikutza14 a răspuns:

Pai eu zic vrea sa te cunoasca pentru ca nu poti sa fii cu cineva si sa nu stii absolut nimic despre el, sa fii cu el ar fi ceva bun ai vedea cum se comporta cand sunteti doar voi doi si probabil cand a zis ca nu stie ce sa zica sa intimidat sau pur si simplu nu stia... funda?