| Cristina92_4458 a întrebat:

Buna!:I
Cum poti uita o persoana la care ti foarte mult, sau macar sa te resemnezi?
Pentru ca tin la un baiat foarte mult dar pur si simplu nu stiu ce sa mai inteleg de la el! Intr-o zi vorbeste cu mine si imi spune "draga", "scumpo" sau chesti de genul si in urmatoarea zi nu-mi mai spune nimic. Si eu pot intelege din asta ca-si bate joc de mine. Si mai face multe lucruri care ma pun in ceata ( http://www.tpu.ro/......preuna-si/ )
Voi ce ziceti? Privind si intrebarea anterioara sa renunt sau sa continui pentru. ca eu nu as vrea totus sa renunt sau sa continui sa lupt? Daca este o sansa mica deoarece tin mult la el mai mult decat am tinut la alt baiat(chiar daca am mai fost cu el) pana acum iar ca prieteni ne intelegem bine dar uneori cand face chesti de genul am impresia ca-si bate joc de mine.
Funda+vot

Răspuns Câştigător
| Lexycesium a răspuns:

Pai el chiar isi bate joc de tine.Cel mai bine ar fi sa incerci sa-l uiti, o sa fie greu din moment ce spui ca ti mult la el.Dar pur si simplu nu te merita daca te trateaza cu o asa indiferenta.Chiar daca acum e dureros, mai tarziu o sa-ti dai seama ca ai facut un lucru bun atunci cand ai decis sa renunti la el.Nu meriti sa fi tratata asa.Nimeni nu merita.Stii,roata e rotunda si in cele din urma o sa gaseasca si el o fata care sa-l trateze asa cum facea el cu tine, si cu multe altele probabil. Take care:*

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dragostea adevărată nu se uită.O spun din proprie experienţă.

| misterioasahug a răspuns:

Vrei sa discuti online cu un psiholog (click) >> www.alindiaconu.blogspot.com/p/blog-de-psiholog.html