| Darina_9620 a întrebat:

Ma numesc DARINA[16ani].
. am si eu o mica, mare problema.
Am fost cu un baiat 4 luni. ne-am despartit de 2 ori dar ne-am impacat. pana la urma ne-am dat seama ca nu mai are rost. Au trecut alte 4 luni.ma mai suna cateodata. vorbeam pe mess. ne intelegeam si ne intelegem foarte bine. Eu credeam ca l-am uitat pana acum recent cand mi-am petrecut minivacanta de Pasti cu el si cu alti cativa prieteni si mi-am dat seama ca eu mai tin la el[foarte mult]. dar problema e ca lui acum ii place de o prietena din grupul nostru de prieteni. si ieri m-a rugat sa il ajut sa fie impreuna cu ea. i-am zis ca il ajut. nu puteam sa zic nu. dar mi se rupe sufletu. Jur! Si cred ca si prietenei mele ii place de el, de fapt nu cred sunt sigura.
Nu pot sa ii spun lui ca inca mai tin la el. deoarece fata de care ii place e o prietena foarte, foarte apropiata. si nu as vrea sa ma bag intre ei daca ei se plac unul pe altul.

Cea ce ma baga mai mult in ceata e ca in acele zile cate le-am petrecut impreuna mi dat cateva semne ca si el ar mai tine la mine. avea momente cand era foarte gingas ceva de genu. si ma privea un timp indelungat. chesti din astea.Chiar mi-a zis ca ma iubeste asa mai in gluma mai in seriospsau poate mi s-a parut]. Nu mai stiu ce sa cred. O place pe ea?! pe amndoua!? Nu stiu! Si chiar nu e genu care sa "umble" cu 2 fete deodata.

Ce ziceti sa faca? Sa renunt la el?

Ps: In timp ce era cu mine el i-a trimis prietenei mele un mesaj cu "Te iubesc"[eu am aflat dupa ce ne-am despartit]. sincer era ametit sa zicem. dar stim cu toti ca omul cand e ametit spune adevarul!

Help!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Darina,ai fost cu el 4 luni.Ai avut, cum s-ar spune, sansa ta.Acum el vrea sa fie cu prietena ta, chiar daca se uita lung si la tine. Poate ca regreta si el, cine stie.Dar e clar ca vrea sa fie cu prietena ta si te-a si rugat sa-l ajuti.Lasa-i in pace, sa-si traiasca povestea lor.Nu poti stii niciodata.O sa vina vacanta mare, o sa va vedeti din nou, nu poti stii cum vor evolua lucrurile.Deocamdata,insa,renunta! Risti sa-ti pierzi si prietena si sa fii catalogata intr-un anume fel, stii tu. Oricum, tu decizi.

5 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Odata ce i-a spus Te iubesc unei alte fete cat timp era cu tine nu merita sa-i spui ca inca il paci.
Stiu ca e greu sa-l uiti, dar incearca sa-ti refaci viata, nu te merita.
Mai ales daca acum place pe altcineva m...Nu merita sa-i spui.
Lasa-l sa-si traiasca viata cum vrea.
Si cautati si tu un baiat cu care poti fi fericita.

| Buttercup30 a răspuns:

Poate a vrut sa vada reactia ta cand ti-a zis de prietena aceeia.
Si nu prea ar fi bine sa te bagi intre ei pentru ca v-ati despartit, nu prea mai aveti vreo treaba.Mai bine nu te bagi deloc, nici sa il ajuti cu ea.
Daca el mai simte ceva pentru tine cred ca o sa vina sa-ti spuna pentru ca nu mi se pare un tip asa timid.
Si se poate sa-i placa prietena ta+omul ametit nu spune intotdeauna adevarul, de la persoana la persoana.

| Alycaaaa a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l daca te mai place vreun pic si spune-i ca il placi. si daca el zice ca te place va trebui ca pr ta sa renunte si daca o place pe ea va trebuie sa renunti la el si daca nu poti va trebuie sa accepti sa fie si cu ea si cu tine. E foarte greu dar decat fara el e mai bine si asa. Crede-ma mananc painea asta si e ff greu.

| FloryTrandafir a răspuns:

Pare sa te foloseasca sa stii...
Adica te pune sa il ajuti pentru ce? el nu poate? ca doar e baiat, sa fim serioase Darina
Imi inspira un folos pare sa te foloseasca dar dupa parerea mea cu intentii bune iti spun renunta la el si incearca sa il uiti oricat de greu este ca eu am trecut prin asa ceva de 2 ori si zic sa faci si tu la fel...succes

| Lala17_4441 a răspuns:

Sincer si eu trec printr-o situatie asemanatoare. daca ti la el cu adevarat vb cu el cat mai repede.