| Loredana96 a întrebat:

iarasi eu cu problemele mele!:(( Nu s-a schimbat nimic, ba chiar s-a inrautati lucrurile, cred eu.Referifot la intrebarea care am pus'o data trecuta http://www.TPU.ro/......rent-am_1/
Nu am vorbit de pe 15 februarie cu el, nu mi-a scris nimic chiar daca era pe mess:((Astazi inca nu a intrat pe mess, o sa vedem poate astazi imi va scrii.Parca nu am facut nimic rau ca sa fie suparat.Eri prietena mea Alina l-a intrebat iarasi:O iubesti pe Lory iar el a spus da, doar ca nu e chiar bine intre noi.Si mie mi-a spus ca ma iubeste doar ca doar de 3 ori in aceste 3 luni pe care le avem decind sintem impreuna.Atunci Alina l-a intrebat dar o iubesti si pe Roxana si el iarasi a tacut!:(. Ieri si prietenul lui cel mai bun mi-a spus ca l-a intrebat cum cu Lory, iar el a spus rau.Nustiu de ce spune toate aceste lucruri pentru ca ne'am certat doar odata in 3 luni, spre deosebire de alte cupluri care se cearta de una.
Dar am si o veste mai inbucuratoare pentru mine, verisoara mea Roxana m'a sunat astazi si printre altele m'a intrebat "cum cu Radu?(asa il cheama pe iubi al meu)" Iar eu am spus:"Nu chiar bine, dar voi mai tineti legatura" Iar Roxana a spus: "Da, vorbim pe mess" Iar eu i'am spus: "Multe prietene l'au intrebat daca te mai place iar el a tacut intotdeauna" Iar ea a spus: "Mai, mai, mai el este al tau!" Iar eu am spus: "El te'a iubit si pe tine" Iar ea a spus: "Dar acum te iubeste pe tine"
Si asta este istorioara mea... Vreau in seara asta sa vad cum gindeste el, si cum crede ce nu e bine itnre noi, de le spune la toti ca intre noi e cam rea situatia.Neaparat o sa va spun si voua.Cu voi imi rezolv toate problemele. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Raluucaa1229 a răspuns:

Buna lory.ti-am citit ambele povesti.chiar daca toti te incurajeaza eu cred ca nu e corect ce face el.De ce sa te renege in fata unor persoane? sau de ce sa tina legatura cu fosta iubita. verisoara ta cand ar putea sa se implice in relatia asta.eu cred ca tu ai gresit ca nu l-ai intrebat din prima.cand alina l-a intrebat daca sunteti impreuna? ce motive are sa se ascunda? eu sunt de parere ca ar trebui sa incepi o discutie serioasa. unde ar fi indicat pentru tine si sufletelul tau sa iei hotararea corecta.Sa stai sa ii accepti prostiile(pentru ca ceea ce face el. sunt niste tampenii care te ranesc si te face sa te simti si prost in fata anumitor persoane.)ori il lasi sa vada ce a pierdut! in general baietii cu situatii materiale se cred totul cunosc n baieti de felul asta.si poate ca te iubeste dar daca tine in el la ce ii foloseste? ca sa fie o relatie.asa cum presupun ca iti doresti.trebuie sa ii spui lucrurile care te deranjeaza.de ce sa iti amarasti tu sufletul.cand el ar putea sa iti explice ceea ce a vrut sa spuna.prin ce a spus prietenelor tale.Sensibilitatea o sa te ajute in situatia de despartire pentru ca te vei racori de cate ori vei plange pana cand nu vei mai avea lacrimi si gata.Cunosc extraordinar situatia crede-ma.Sunt exact ca tine! Bafta :*.si nu uita.contezi si tu!

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Nu stiu ce sa cred, am citit ambele povesti, si din ceea ce am dedus eu, cred ca tu esti prea fricoasa si prea sensibila, incearca sa fi mai puternica si sa nu mai plangi asa in fata unui baiat! pentru ca nu la toti le place ca prietena lor sa fie o plangacioasa! nu mai fa din tantar armasar tot timpul si arata-i ca poti sa fi altfel, mai puternica, mai matura si mai intelegatoare! nu toti baietii isi exprima sentimentele asa cum am vrea noi, unii prefera sa taca pentru ca le e frica sa nu para slabi sau ridicoli, dar daca nu iti spune te iubesc, asta nu inseamna ca nu te iubeste! nu cred ca ar sta langa tine daca nu ar simtii ceva pentru tine! cat despre Roxana, ea e acolo, el e aici, nu poate fi ceva intre ei, uito si nu ii mai aminti de ea, incearca sa nu il sufoci cu geloziile si cu crize! lasa-l sa fie si el liber si sa nu se mai planga la toata lumea ca va merge rau!
Deci, incearca sa nu mai fi asa copilaroasa si sa plangi din nimicuri, fi tare, ca vor urma mult mai multe greutati in viata si atunci ce te faci?
Bafta!