| Loredana96 a întrebat:

Sint Loredana, prietenii imi spun Lory.Am 16 ani.De ce doare atit de mult? De ce nu e cum vreau eu? De ce e indiferent? Am luptat mult sa fim impreuna.Pentru ca eram cei mai buni prieteni dar peste un timp mi-am dat seama ca ceea ce simt eu pentru el e ceva mai mult decit simple sentimente de prietenie.Cind a aflat ca il plac ma ignora.Am iesit cu el in oras si nici nu am stiut ce are el de gind sa faca, m'a apucat de mana, deodata am simtit foarte multi fluturi in stomac, nu stiam ce sa fac. Dar vorbeam mai departe. Vorbeam intruna.Era vara, ne'am asezat pe iarba in parc, deodata el s-a culcat pe picioarele mele, eu l'am privit si am zimbit.De atunci mi-am dat seama ca se incepe o noua viata.Totusi nu era ca inainte, cind eram prieteni el glumea cu mine, vorbea intruna decind sintem impreuna nu e ca inainte.Sintem impreuna pe facebook. Dar mi se pare ca e prea indiferent, eu ma gindesc ca el se gindeste :,, Daca o sa o pierd, nu e mare strasnicie ca repede imi gasesc alta"

Spun asta pentru ca e foarte popular pentru ca e bogat (dar eu chiar il iubesc si nu sint cu el pentru bogatie, pentru ca si eu nu sint mai prejos cind e vorba de bani)are ochi albastri, si are ceva ce te atrage.Multe fete ma invidiaza, si vor sa fie cu el si de asta si mi'e frica sa nu ma lase, pentru celelalte fete

cu 2 saptamini in urma o prietena Alina l-a intrebat pe el: Esti impreuna cu Lory? El a spus:Nu

Alina mi-a spus asta mie dar eu nu m-am suparat pentru ca stiam ca el nu vrea sa stie toti ca sintem impreuna. Dar acum e culmea.Cu 3 zile in urma o alta prietena Laura a spus ca au vorbit... ea ii spunea ca ii este dor de prietenul ei care e plecat in Franta si l-a intrebat pe el: "Tie ti'i dor de cineva?" Iar el a spusa, de Roxana( ea e verisoara mea, lui i'a placut de ea inca demult) Laura la mai intrebat iti place de Lory iar el a tacut, dar de Roxana? El tot a tacut.

Lucrul asta m-a cam pus pe ginduri.Pe 14 februarie am esit la o cafea si asa printre vorbe l'am intrebat daca a mai vorbit cu Roxana iar el a spus: Da mai vorbim din cind in cind. Iar eu am tacut si mi s'au implut ochii de lacrimi (Ma urasc pe mine ca sint prea sensibila, pling foarte repede, si chiar si in fata lui cind el face ceva care ma doare. Urasc asta!) El a vazut si m'a intrebat ce e? Iar eu am tacut el m-a apucat de mana si a spus: Nu o iubesc pe Roxana! Intelege odata!

Iar eu am spusa dar... si am vrut sa continui sa spun ca stiu ce a vorbit cu Laura, dar el m-a intrerupt si a spus:tssstt in sensul de "Taci".

Aseara i'am scris: Te folosesti de mine? am vrut sa vad ce imi va raspunde iar el a scris:What? si eu i'am spus ca m-am incurcat am vrut sa ii scriu altcuiva.

Mi; e atit de frica sa il pierd, tin atit de mult la el.

Ajutor.

Răspuns Câştigător
| ϐἝϐἿҬẔᾋ a răspuns:

Buna Lori. stii cam asa era si la mine (la inceput). la fel eu credeam k se foloseste de mine.dar nu era asa.stii unii baieti nu vor sa isi arate dragostea, iubirea pentru sunt baieti ...asa is eihee hee.P.S dupa un an jumate prietenul meu nici acu nu prea imi spune ca ma iubeste ca sa nu mi-a iau in cap (asa mai glumim noi). desi mi se parea ca ceea ce fac eu nul interesa nu era asa.era ff atent!big grin.Deci acordai timp si vei vedea ca totul va fi bine!love struck

2 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

Of Lory, ce suflet dulce ai!
Rar mai vad persoane ca tine, cu o minte clara, un suflet pur si cu o dragoste adevarata. Esti o minune!
Din ce vad eu in cele spuse de tine problema vine dintr-o nesiguranta din partea ta. Din ce spui tu nu prea ai de ce sa-ti faci griji. Trebuie sa ai rabdare multa, oricat de greu pare a fi. Orice ar fi, nu fa presiuni asupra lui si foarte important, prietenele tale ar fi bine sa nu mai intervina. Toate neclaritatile pe care le ai ar trebui tu sa le discuti cu el si ni prietenele tale. Acorda-i incredere prietenului tau si vorbeste deschis cu el. Putin pe ocolite, putin dulce, putin serios, spune-i ce simti, cum te simti cand esti cu el. Pare a fi si el, ca si tine, un baiat cu capul pe umeri si sigur va privi altfel lcrurile daca vei vorbi deschis cu el.
Se spune ca fata/femeia este sufletul unei relatii si ca ea da culoare si forma acesteia (relatiei). Asta inseamna ca trebuie sa ai incredere in tine ca poti sa il faci sa zambeasca, sa il faci sa tresara si sa tremure de emotie, chiar sa rada in hohote (de ce nu). Trebuie sa ai incredere in tine si nu vad de ce nu ai avea. Nu te cunosc, dar imi dai impresia de fata desteapta happy vorbesc serios.
In relatia mea am avut mult timp sentimentul ca mereu va exista cineva mai bun si ca prietenul meu va pleca de langa mine. asta pana cand am capatat incredere in mine, l-am cunoscut asa cum este el (a vorbit mult cu prietenul meu) si am inteles ca oricat de multe fete ar fi pe lumea asta, eu sunt singura pe care ar vrea-o (inca o data, ca sa ajunga la a ma vrea doar pe mine, i-am oferit ce a vrut, asta si in limita drintelor mele).
Trebuie sa te relaxezi putin. A fi tensionata pe o anumita tema sau fata de o anumita problema, ii va transmite si lui acest sentiment si va reactiona poate uneori nu bine.
Bucura-te de fiecare moment impreuna si arata-i cat de mult iti place sa fii cu el, restul, framantarile, lasa-le pentru momentele in care scrii in jurnal sau pentru cand vorbesti cu o prietena foarte buna.
Ai grija de tine Loredana!
Diana

| Liviu_2019 a răspuns:

Se vede ca il iubesti mult. Incearca sa vb cu el mai serios sa ii spui ca te deranjeaza anumite lucruri si el DACA TE IUBESTE te va intelege si va inceta sa faca anumite lucruri. Eu unu asa as face. Daca continui asa nu e bine, se vede ca suferi mult. Trebuie sa faci ceva sa schimbi situatia. Ai grija si vb cu prietenul tai mai serios si te va intelege. Bafta!