| bella931231 a întrebat:

Bună iau anticoncepționale corect la aceași ora prescrise de medicul ginecolog pentru ovare micropolichistice. Miercuri am avut un contact sexual dureros si de atunci am o secreție ușor rozalie. Ce poate fi?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea ca in timpul actului sexual sa se fi produs o mica lezare/ranire a mucoasei vaginale si drept urmare sa se produca o foarte slaba sangerare care in amestec cu secretia vaginala sa devina de culoarea rozalie. Daca durerea si scurgere amintita continua sa se produca, o vizita la medicul ginecolog ar fi mai mult decat binevenita. Multa sanatate!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

O rană pe vagin, sau chiar pe col. Dacă durerea și hemoragia persistă, mergi la medic!