| eu88 a întrebat:

Va rog urgent daca ma puteti ajuta cu un raspuns...sunt la folia a 7 a de anticonceptionale, sambata trebuie sa iau ultima pastiluta din folie apoi urmeaza pauza de 7 zile, azi( miercuri ) am observat o scurgere usor rozalie si nu stiu de la ce poate fi. daca stiti va rog sa imi spuneti va rog,,,, luni am avut contact sexual neprotejat ...multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E probabil un dezechilibru hormonal, mai apar in timpul adminstrarii contraceptivelor. S-ar putea sa nu le mai tolerezi, sa fii nevoita sa schimbi preparatul. Nu intrerupe pastilele, dar maine sau cel tarziu vineri du-te la ginecolog. O sa stie sa te ajute si totul va reintra in normal.

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Folia a7a? Fara pauza?

Daca ai uitat sa iti iei pastilele o zi sau doua, e posibil sa iti vina mai devreme.
Mai sigur e sa mergi la un doctor.

| MisterKat a răspuns:

Pentru a-ti rezolva problema, mai bine ai merge la un medic de specialitate! Mult Succes!

| eu88 explică:

Am luat pastilele corespounzator...am facut pauzele la timpul lor... si nu am uitat nici o pastila

| eu88 explică:

Am intrebat ginecologul, mi a spus ca da este posibil sa fie de la anticonceptionale si sa continui sa le iau si luna viitoare si daca face la fel o sa mi le schimbe. acum eu daca le iau este in regula adica isi fac efectul nu? chiar daca ar putea ca organismul meu sa inceapa sa nu le mai tolereze? va multumesc