| DariaZ a întrebat:

Bună! Iau anticoncepționale Logest de 2 ani jumătate și acum îmi curge ceva maro, deși menstruația trebuia sa-mi vina peste o săptămână jumătate. Ma dor și sanii, exact ca la menstruație, poate puțin mai mult. Am mai pățit de vreo 2 ori asa de când iau pastile. Știți cumva ce poate fi?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| DariaZ explică (pentru CristiDinBucuresti):

28 de ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DariaZ):

Cind ai facut sex ultima data? Ar fi bine sa te vada luni medicul ginecolog sau astazi daca poti face programarea

| DariaZ explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am contact sexual regulat, sunt căsătorită. Sângerarea e de aproximativ 4 zile

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice, de la o dereglare hormonala minora, la o infectie sau boala cu transmitere sexuala, sau chiar modificari interne.
Este stiu ca anticoneptionalele pot produce la unele femei: noduli sau cancere mamare, chisturi ovariene, fibroame uterine, tumori sau chiar cancere ovariene/uterine.

| tasr123 a răspuns:

Anticonceptionale facute pe vapor in marea Azov.