| nadialupu567 a întrebat:

Bună, iau anticonceptionale yasmin de vreo 2 ani, luna trecuta am luat antibiotic care scade efectul anticoncepționalelor și cam după 5 zile de la terminarea tratamentului cu antibiotic am avut contact sexual neprotejat, cu toate astea menstruatia mi-a venit la data programata, cu flux normal și m-a ținut cum ma ținea și pana atunci, mai are rost sa fac test de sarcina sa ma asigur ca nu e nimic?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ca nu mai are sens sa faci test de sarcina, dar tot ar trebui sa discuti cu medicul, cel putin data viitoare cand te afli in aceeasi situatie.