| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia acum de vreo 10 minute. Mimi era teama sa nu fii ramas deoarece saptamana trecuta am avut contact sexual neprotejat, dar mi-a venit. Oricum mai are rost sa ma duc la farmacie sa iau un test d sarcina? Oare luna viitoare imi va veni normal daca nu voi mai avea contact sexual? Vreau raspunsuri.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti mai face atatea griji ca nu esti insarcinata, test nu mai are rost sa faci

| doc69 a răspuns:

Pentru linistea ta te poti duce sa iti iei ..mai exista si supraciclu uneori.in alta ordine de idei probabilitatea este apropiata vertiginos de 0 pentru ca la menstruatie se elibereaza ovulul nefecundat.in ceea ce priveste reglarea ciclului se face cand ai o viata sexuala constanta de unde si vorba cu regulatul.