| Roxanaelena1922 a întrebat:

Eu luna trecută am avut menstruația de doua ori..in urma luării de anticoncepționale. Acum nu mai iau. Am avut contact sexual dar finalizarea a fost afara. Menstruația luna trecută a venit odată pe 1 și cealalta data pe 27 și a ținut 4-5 zile. Luna asta deocamdată nu mi-a venit. Am făcut un test de sarcina și a fost negativ. Ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

A intarziat putin. Ai rabdare. Daca intarzie mai mult mergi la medic.

| Roxanaelena1922 explică (pentru GdX):

Sper sa-mi vina. Of

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asteapta. Mai asteapta cateva zile. Este normal sa se intample asta datorita dereglarilor.

| Roxanaelena1922 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc din suflet! Of, sper sa-mi vina

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare. Va veni.

| Roxanaelena1922 explică (pentru Emilian65):

Sunt cam speriata ca mâine se face o luna de când nu mi-a venit...

| Teo29 a răspuns:

Foloseste prezervativ pe viitor, cea mai simpla varianta.

Acum astepti si repeti testul de sarcina in 2 sapt.

| Roxanaelena1922 explică (pentru Teo29):

Mulțumesc din suflet! Sunt foarte speriata