| Liiips11 a întrebat:

Bună, ieri am avut un oare care act sexual, am introdus puțin penisul în vaginul fetei însă este virgină, poate fi posibilitatea de a rămâne însărcinată dacă cumva a ajuns lichidul preejaculator, este în a 6-a zi înainte de ovulație și își face griji.

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Doar daca erai foarte ud avand lichid pre ejaculator, cel mai safe e sa te stergi inainte de penetrare, daca fata e suficient de uda e de ajuns, nu cred ca este cazul dar sfatul meu e sa nu iti mai asumi riscuri asa de mari mai ales inaintea ovulatiei.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut o ejaculare anterioara da, poate ramane gravida, fiindca doar in acest caz exista sperma pe teava, care s-ar fi scurs in vaginul fetei la prima introducere in vagin.

Vin totusi si intreb: de ce nu folosesti prezervativul?
Nu doare, nu musca, nu manaca pe nimeni, deci care-i motivul pentru care nu vrei se protejezi femeia?

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai băgat puța la găurică, NU mai e virgină.
Nu e nici risc de sarcină dacă nu ai ejaculat acolo.

| ArchangelElohim a răspuns:

Cel mai simplu consulti un doctor genecolog, sunt femei care desi sunt virgine au himene cu usoare rupturi si e posibil sa ramana insarcinate. du-o la un ginecolog si o sa aflii ce este de facut.