| Ufkhjdksh a întrebat:

Ieri am întreținut un act sexual protejat cu iubitul meu și cred eu ca ieri mi s-a rupt himenul deoarece a fost prima oara când am sângerat in timpul unui act sexual. Alaltăieri a fost ultima zi de menstruație și de ieri de după actul sexual mai am putine sângerări in cantități mici. Sunt normale in urma ruperii himenului?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Da. Este foarte normal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Unori chiar si dupa trecerea a 2-3 zile de la dezvirginare, pot sa apara unele mici sangerari datorita faptului ca leziunea/rana produsa pe pielita himenului nu a avut timpul necesar pentru a se cicatriza complet si definitiv. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Anutsaa122 a răspuns:

Da, este normal așa ceva. O sa ți se oprească, stai calma.happy