| anonim_4396 a întrebat:

Ieri l-am supărat pe prietenul meu, prin faptul că i-am vorbit urât, prin mesaje. El e plecat de o lună în străinătate și nu se va întoarce până în ianuarie. Ceea ce i-am spus a fost necugetat și neadevărat, vorbeam despre ceva, când i-am dat o replică, cum că nu-mi pasă de ce crede el, fromulată într-un mod mai dur,,mă doare în bascheți de ce crezi tu". Asta l-a rănit profund, chiar dacă nu a arătat-o, dar cunoscând-ul știu că a primit-o greu. Avusesem o zi destul de rea și astfel, mi-am vărsat nervii pe el, ceea ce regret enorm acum. I-am spui mai apoi că nu a fost cu intentie, El mi-a raspuns că să raman cu baschetii, daca asa consider si tot pe asta a tinut-o, desi eu mi-am cerut scuze neconditionat. Mai pe seara i-am scris un roman de mesaj, în care i-am spus că nu vreau să-l pierd, că-l iubesc enorm și că am nevoie de el în viața mea, pentru că el e cel care m-a făcut fericită, plus că și el mă iubește mult. Singurul lui răspuns a fost:,, Apreciez cuvintele frumoase, Vorbim cu altă ocazie. Noapte bună!" Sper doar că nu vrea să o termine cu mine din cauza asta, aș suferi prea mult, Oricum, de ieri plâng încontinuu. Am fost așa proastă. Ce aș putea să fac ca să mă ierte? Vă rog, ajutați-mă! Nu știu ce să mai fac.

Răspuns Câştigător
| urseyul a răspuns:

Da, daca te iubeste cu adevarat nu o sa renunte la tine, trebuie sa te obisnuiesti eu am o relatie cu cineva de 1 an si nai crede cat de urat ne certam cateodata, dar dragostea ne aduce inapoi mereu, asa ca o sa se mai intample pe viitor, ai facut bine ca iai trimis mesaj de dragoste si asa, acum dai putin timp sa isi revina sa respire nu il sufoca

16 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Inca e suparat.
Prietenul meu cand e suparat pe mine nici macar nu imi raspunde, deci tu stai un pic mai bine la capitolul asta laughing.
Ti-ar cerut destul de mult scuze, eventual mai cere-i o data sau il poti intreba " Chiar vrei sa stam suparati unul pe altul?".

In alta ordine de idei, sunt destul de sigura ca este doar suparat sau face pe mandrul, astazi sau maine cel tarziu ii va trece cu siguranta.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu-ti bati joc de om, nu-i spui rautati si nu-l jignesti. Cred de fapt, ca tu nu-l iubesti atat de mult, pe cat pretinzi!
Tind sa cred ca iti este teama sa nu te paraseasca si de aceea plangi.
Nu-i nimic, lasa-l sa-si revina si vezi tu daca te iarta ori ba!
Consider ca, omul nu se schimba, este in sangele lui acel temperament coleric, fiind doar o chestie de timp pana-si da din nou arama pe fata.

Am un singur sfat a-ti da:
Gandeste-te de 2 ori inainte sa scoti venin pe gura, ca s-ar putea sa regreti toata viata!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu ai de unde să știi dacă-l iubesc sau nu...e prima mea relație și de la început am simțit amândoi că o să avem un viitor împreună. Nu am vrut să zic ce am spus. Avusesem o zi foarte proastă. Recunosc că am greșit și nu trebuia să-mi vărs nervii pe el. Acum totul e bine. M-a iertat si ne-am împăcat. În orice relație mai sunt și zile noroase.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ii bine sa te tii de prima relatie mai mult de 2 ani,

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, chiar este ciudat, dar ma rog, este problema voastra!
Totusi, ar trebui sa-ti controlezi gurita cand slobozesti rautati, ca uneori ranesti atat de mult si nu mai poti repara, roi se pare ca tu ai un temperament coleric, deci, mare atentie ca-i chetsi de timp pana repeti greseala!

Am avut o relatie de 3 ani si la prima jignire i-am dat papucii, desii mamicile noastre ne pregateau nunta. Ma rog, n-a fost sa fie, dar s-a dovedit ca am avut dreptate, cand peste ani sotia lui plangea mamei lui ca o jigneste si uneori ii mai scapa si cate o palma, asa, la nervi, dupa care regreta, plangea si-si cerea iertare.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Știi, eu nu sunt genul care se enervează. El m-a înțelesc până la urmă. Am avut o scăpare urâtă. Eu sunt în primul an de relație, am doar 17 ani, nu am avut experiențe anterioare. M-am speriat însă puțin, crezând că n-o să mă ierte și nici nu e genul care să ridice tonul. E cea mai calmă persoană pe care o cunosc. Și eu sunt calmă de cele mai multe ori, dar câteodată supărarea mi-o ia înainte.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Va trebuii sa te autocontrolezi totusi, nu-i normal sa slobozesti rautati fara sa gandesti, pentru ca ai regrete mai tarziu!

| mihai69 a răspuns:

Să te „deșteptezi" peste noapte e cam greu și ar fi oricum prea târziu.
Pe viitor, mai întâi numără până la 10 și pe urmă zi ce ai de spus.
Acum, răbdare; o să-i treacă. Dacă nu... asta e! Data viitoare vei ști. Viața merge oricum înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te ca am trait si eu prin asta. (Eu fiind victima).
Imagineaza-ti doar ca a fost de vreo 25 de ori mai rau, si ca am trait cu asta 16 ani, primi 16 ani.Meri mami.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei să spui?

| urseyul a răspuns:

Nu te agita atat de tare, presupun ca inca este suparat pentru ca ai ziso destul de urat, daca ti-a raspuns la mesaj este de bine, stai linistita in curand o sa revenit la normal dar ai grija sa nu il mai ranesti iar

| anonim_4396 explică (pentru urseyul):

I-am promis ca nu o sa mai vb asa cu el. Crezi ca va fi totul bine?

| urseyul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, daca te iubeste cu adevarat nu o sa renunte la tine, trebuie sa te obisnuiesti eu am o relatie cu cineva de 1 an si nai crede cat de urat ne certam cateodata, dar dragostea ne aduce inapoi mereu, asa ca o sa se mai intample pe viitor, ai facut bine ca iai trimis mesaj de dragoste si asa, acum dai putin timp sa isi revina sa respire nu il sufoca

| donird233 a răspuns:

Daca ti-a raspuns la mesaj e bine! Si daca chiar te iubeste si tine la tine atunci totul o sa fie bine!

| Vagos a răspuns:

Taieti venele cu flexu

| annelyvmmd a răspuns:

Daca il iubesti atat de mult demonsteaza-i. Daca stii pe ce data vine si ora fa-i o surpriza, steapta-l in gara sau aeroport depinde ce mijloc de transport va alege

| anonim_4396 explică (pentru annelyvmmd):

E bună ideea, într-adevăr. Apreciez! Ne-am împăcat până la urmă. El mi-a spus ce l-a supărat și eu am făcut același lucru. Am ajuns de comun acord. L-am rugat să-mi mai dea o șansă să mă schimb și a fost de acord. Sper să fie bine de acum înainte. Eu nu vorbesc urât, dar atunci mi-a scăpat și a fost destul de urât pentru el.