| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietena mea de 1 an jumate si acum 2 luni am inceput sa ma port nasol cu ea, nu o mai vroiam. a plans la telefon si i-am spus ca nu o mai vreau, asta doar din faptul ca am iesit cam seara de seara cu prietenii, lucru pe care nu il faceam intr-un an, preferam sa stau cu ea.acum 2 saptamani, am injurat-o la telefon si mi-am batut joc de ea, lucru pe care il regret enorm, si i-am spus si despre familia ei ca este cum e.si regret tot. ea m-a iubit enorm, nu am stiut sa apreciez, dar in momentele alea grele, un prieten de al ei a fost langa ea si a calmato.acest prieten e la 250 de km distanta, dar a trecut pe alta retea pentr el, vorbesc incontinuu, ea mi-a spus ca simte doar dispret pentru mine acum.am sunato azi si mi-am cerut scuze pentru a mia oara.si desi nu prea pot, am sa incerc sa ii dau timp de gandire...credeti ca nu ma mai vrea deloc in viata ei, sau o face doar pentru a se razbuna ca am iesit cu prietenii 2 luni? mentionez ca, e chiar fericita cand vb cu mine despre el si mi-a spus ca acest prieten e mult mai bun ca mine, ca il iubeste, e un ingeras, etc. ce sa fac? o iubesc.sad

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Depinde cat este de orgolioasa, cata mandrie are si cat de tare au durut jignirile tale. S-ar putea sa nu poata sa treaca peste ele si sa ierte.Insista sa repari ce se mai poate repara si poate ai noroc!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu cred ca este cu adevarat fericita, vrea doar sa te raneasca la randul ei, dupa toate starile prin care a trecut pana acum datorita tie. Probabil ca ai ranit-o prea tare si inca nu-si revine din soc. S-a simtit umilita, si acum cand isi aminteste de umilinta ei, regreta ca te-a implorat atat. Daca te-a iubit cu adevarat insa, te va ierta in timp, cu conditia ca tu sa nu-i mai faci niciodata ce i-ai facut pana acum. Dragostea iarta totul, asa ca poarta-te cu finete, prefa-te ca nu observi sau nu te deranjeaza gandul ei pueril de razbunare si continua comunicarea cu ea in alt mod decat cel de pana acum. Arata-i intelepciune si stabilitate, arata-i ca ai potential sa te schimbi si o vei recuceri. Sa fii iubit!

| Zambete89 a răspuns:

Apoi dupa ce ai facut ce naiba crezi ca fata aia se mai uita la tine? de fapt asa s-a intamplat si cu mine, si i-am dat a 2-a sansa si iar a facut la fel, numai ca pe mess m`a facut in tot felul. si acum numai sunt cu el, sper ca daca iti da o a doua sansa, sa nu faci ca asta.

| MikyMi a răspuns:

Dragostea astea!
Ea cu siguranta crede ca o data ce u i-ai facut asta vei continua toata viata asa, pana vei ajunge sa o si bati! Mi se pare normal sa nu te mai vrea fata, dar nu cred ca inca nu mai simte nimic pentru tine. daca nu simtea altfel ar fi stat treburile! Lasa o vreme apele sa se calmeze si u arata-i ca te-ai schimbat!
Daca va e sortit sa fiti impreuna crede-ma ca veti fi pan la adanci batraneti!
Bafta si imi pare rau pentru situatia in care te afli!

| lovepiink a răspuns:

Imi pare foarte rau eu zic sa ii faci o felicitare si sa ii spui ca nu mai faci niciodata. Sper sa mearga.