| Stefaniakip a întrebat:

Bună,ieri mi s-a terminat menstruatia, iar azi am avut act sexual doar ca prima data am făcut fără prezervativ, dar nu a ejaculat în interior și nu mai ejaculase de 2 zile, exista risc de sarcina? Sau dacă ejacula în interior era?

4 răspunsuri:
| Nike008 a răspuns:

In primul rand nu sunt doctor, dar daca nu a ejaculat in tine nu exista risc de sarcina, insa daca ejacula, da exista posibilitate sa fi ramas insarcinata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina in niciuna din situatiile prezentate de tine. Erai in perioada nefertila.

| Sofer a răspuns:

Folosește prezervativ.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu sunt șanse. Perioada imediată după menstruație nu este fertilă.