| Stefaniakip a întrebat:

Bună,ieri mi s-a terminat menstruatia, iar azi am avut act sexual doar ca prima data am făcut fără prezervativ, dar nu a ejaculat în interior și nu mai ejaculase de 2 zile, exista risc de sarcina? Sau dacă ejacula în interior era?
Menționez ca ciclul a ținut 6 zile

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte riscant si nu stim cat de bine stie si poate acel barbat sa-si fii tinut ejacularea, deci nu putem garanta ca a eliminat sau nu, vreo picatura de sperma.
In orice caz, daca nu va doriti o sarcina, de ce dumnezeu nu va protejati cu prezervativ, la absolut toate partidele sexuale?

| VoidEternal a răspuns:

Daca nu a ejaculat și a fost fix după menstruație iar menstruația îți vine regulat, atunci nu.