| loolaa13 a întrebat:

Ieri seara am vorbit foarte mult cu un baiat pe care il plac, poate ca pe nimeni altcineva. Si...de atunci am o sezatie, cum simti in stomac ca iti este frica. Probabil fluturasi. Cand il vad mi se taie picioarele si nu stiu cum sa scap de chestiile astea. oricat incerc...nu pot, pur si simplu simt ca cedezsad. Ce sa fac?crying

7 răspunsuri:
| Vanesituca a răspuns:

Pai eu consider ca daca te intelegi ff bine cu el sa il intrebi asa in gluma Cu dragostea cum stai:-> si daca zice ca rau zici ca si tu Si cea ce simti tu se numeste iubire am trecut prin asta este un sentiment unic:X:X:X

| Saammyyy a răspuns:

Inseamna ca iti place si cred ca el simte acceeasi.sa fii cu el iata ce trebuie sa faci. vorbeste in continuare cu el.

| Scarlettt a răspuns:

Acelasi senzatie o am si eu! Pai vorbeste pe mess cu el in fata si spune-i ca il placi :"Auzi mie imi cam placi" si gata

| Darrina a răspuns:

Pune o pritene sa il intrebe discret daca te place. si daca zice da. sau poate( si poate poate insemmna un da sigur) pune.o sa il intrebe dava nu vrea sa fiti impreuna. daca refuza incearca sa il uiti cu un alt baiat ( dar nu crred ca e cazul pentru ca daca vorbeste cu tine frumos, etc. s.ar putea sa simta ceva pentru tine si poate ii este frica sa faca primul pas. fa tu primul pas. succes.:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce nu faci ceva in sensul asta, sa fi cu el.
Iar daca vrei sa uiti de el, sterge tot ( de la numar pana la id ) si evital.

| loolaa13 explică (pentru anonim_4396):

Pai problema e ca el vorbeste foarte mult cu mine si vb si frumos, dar mi-e teama de un refuz, si nu vreau sa stric prietenia cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru loolaa13):

Atunci daca nu vrei sa strici prietenia cu el, ramaneti doar prieteni.
Este greu sa pastrezi o relatie de prietenie cu o persoana de sex opus, chiar foarte greu. Atunci cand se strang sentimente, te atasezi de acea persoana exista un punct in care crezi ca simti mai mult pentru acea persoana. Incepi sa crezi ca esti indragostita, incepi sa il placi in modul interzis. Si cu totii stim ca fructu interzis e dorit.
Asa ca mai bine iti faci ordine in minte.
E posibil sa il vrei acum dar peste 5 luni veti mai fi impreuna ca iubiti?
De ce sa risti o relatie de prietenie frumoasa pentru asa ceva? Iubirea trece si vine, prietenii raman acolo langa tine. Si sincer ar fi nasol sa il pierzi de tot.
Eu am jucat o carte asemanatoare, am crezut ca il iubesc pe cel mai bun prieten mai mult ca pe un prieten, i-am dat flit iubitului actual si dupa ceva timp am fost cu el, ei ...ne cap respingeam si nu si da si tra la la. Adica era placut dar era mai frumos sa fim prieteni, sa discutam orice tampenie si sa facem toate prostiile, sa fim perversi ( directi ) in discutii.

Nu iti da prietenii pentru o dragoste care e trecatoare. E cel mai bine asa.