| Gegeorgiana a întrebat:

Ieri trebuia să-mi vină menstruatia,dar nu mi-a venit, si aseară am avut contact sexual neprotejat.Astazi am niste scurgeri de sânge dar nu e la fel ca ciclul.Imi puteți spune ce am si de ce nu mi-a venit? Dau fuundaaa!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur va porni menstruatia, fiindca formarea sarcinii este IMPOSIBILA in acest moment al ciclului menstrual. Ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, adica cele situate inaintea zilei de menstruatie fac parte din PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE si din acest motiv chiar daca sperma a fost ejaculate in vagin, este absolut IMPOSIBIL sa existe OVULUL din care sa se formeze sarcina. Menstruatia va porni fiindca acele scurgeri anunta acest lucru. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Randomuser2000 a răspuns:

Cati ani ai? mai multi decat iq presupun