| Loredana96 a întrebat:

il iubesc atit de mult.Si el ma iubeste sintem de 2 luni impreuna si mi-a spus asta doar odata.Si eu i-am spus, in aceiasi seara mi-a spus ca ma placea de mai demult dar nu mi-a spus pentru ca a vazut ca multi baieti doreau sa fie cu mine si el a crezut ca nu ar avea nici o sansa. El este foaaarteee frumusel, decind sint cu el majoritatea prietenelor care le aveam pina atunci ma urasc, dar nu eu sint de vina ca el m-a ales pe mine.De 2 saptamini deja vorbim ca niste prieteni, stiu ca ma place dar nu imi mai spune.Simt ca relatia noastra nu va dura mult dar eu vreau sa fim impreuna macar un an pentru ca il iubesc nespus de mult. Dar simt ca nu e atras de mine atit de mult precum ar trebui...
Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Uite,si eu am trecut si inca trec printr-o situatie fff asemanatoare.cred ca ar fi bine sa ai o discutie serioasa cu el despre ce simte pentru tine, pentru a evita situatiile penibile in care noi fetele suntem des puse, adica atunci cand noi ne implicam mult Mai mult intr-o relatie decat ei.succes!winking

| Rotciv a răspuns:

Pentru inceput poti purta o conversatie mai serioasa cu el si sa-i spui ce simti pentru el si sa vezi daca sentimentul este reciproc.Nu are rost sa te amagesti singura si aiurea. Vorbeste cu el si ajunge-ti la o concluzie impreuna. Succes!