| Loredana96 a întrebat:

il iubesc atit de mult.Si el ma iubeste sintem de 2 luni impreuna si mi-a spus asta doar odata.Si eu i-am spus, in aceiasi seara mi-a spus ca ma placea de mai demult dar nu mi-a spus pentru ca a vazut ca multi baieti doreau sa fie cu mine si el a crezut ca nu ar avea nici o sansa. El este foaaarteee frumusel, decind sint cu el majoritatea prietenelor care le aveam pina atunci ma urasc, dar nu eu sint de vina ca el m-a ales pe mine.De 2 saptamini deja vorbim ca niste prieteni, stiu ca ma place dar nu imi mai spune.Simt ca relatia noastra nu va dura mult dar eu vreau sa fim impreuna macar un an pentru ca il iubesc nespus de mult. Dar simt ca nu e atras de mine atit de mult precum ar trebui...

Ce sa fac?
funda

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Spune-i asta, vorbeste cu el si spune-i ce ne-ai spus si noua. Sti ca o relatie se bazeaza foarte mult pe incredere si pe comunicare! Trebuie sa existe o comunicare intre voi doi. Daca tie ti se pare ca s-a schimbat sau ca s-a racit intr-un fel de tine, spune-i asta! Asa vei vedea daca remediaza problema. Bafta multa

4 răspunsuri:
| Lore2good a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ce simti! Comunicarea e totul intr-o relatie si doar asa o sa continuati sa fiti impreuna! Vorbiti despre sentimentele voastre.Bietii nu inteleg ca ne dorim sa stim ce simt pentru noi, avem nevoie sa auzim asta pe langa faptul ca simtim...

| SteauaROsie a răspuns:

Mda,
ca sa l apropii foarte mult de tine,

daca baiatul iti cere bufnita,(sex)
ii dai bufnita,

sigur se apropie de tine,

totul depinde de tine draga,

daca ii faci poftele,

baiatul o sa stea cu tine,
ani de zile,

daca o sa umbli cu fite de alea,

si faci pitiponcareala,

te lasa!

| Tyysonn a răspuns:

Crezi ca ar mai avea vreo valoarea acele cuvinte, daca ar fi spusa la fiecare 2 minute?, cu cat iti spune mai rar cu atat semnificatia este mai mare

| allynutsa a răspuns:

Pai de ce ti se pare ca nu e atras de tine atat cat ar trebui? Pentru ca nu-ti spune "Te iubesc"? Sunt unii baieti care se exprima mai greu desi ceea ce au in suflet e ceva imens dar asta nu inseamna ca nu te iubeste.Ar trebui sa discuti cu el si sa-i dai o sansa pentru ca puteti avea o relatie frumoasa