| kandaraki a întrebat:

imi place de o domnisoara, doar ca are un caracter interesant. Pare uneori ca accepta sa iasa cu mine, zambeste, flirteaza dar uneori e greu de ajuns la ea, in sens ca refuza sa iasa. Inteleg ca trebuie rabdare, dar totusi, cum sa ma comport cu ea si ce asteptari?

Răspuns Câştigător
| princess004 a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Lasa lucrurile sa vina de la sine. Cele mai bune lucruri vin atunci cand nu te astepti. O sa fie bine, nu te stresa :*

24 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata inca nu s-a hotarat daca meriti sau nu sa fii cu ea. Asteapta mai mult de la tine, asteapta sa dai dovada ca stii sa o cuceresti.

| kandaraki explică (pentru neutrino):

Cum daca uneori e greu de ajuns la ea? de iesit.

| neutrino a răspuns (pentru kandaraki):

Barbatul este prin definitie un vanator, motiv pentru care el trebuie sa dea dovada de multa creativitate si inteligenta!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Se prea poate sa fie implicata deja intr-o relatie, si doar sa-i placa discutiile cu tine.
Cel mai bine ar fi sa nu o mai lungesti, si sa o intrebi clar si direct, ce si cum. Spune-i ca o placi, ai vrea sa o cunosti mai bine, dar trebuie sa stii daca si ea vrea ceva sau nu. Intreab-o de ce nu vrea sa iasa. Daca va ezita in continuare, e cazul sa iei o decizie: lupti pentru ea, sau nu merita indeajuns de mult, si o lasi balta?

| kandaraki explică (pentru RedheadOnTheRun):

Nu are relatie, la sigur. Ca avea sa imi zica, asta la sigur, plus nu avea sa iasa cu mine seara tarziu. Sa ii zic direct ca o plac, pot sa o spariii, sa zicem asa - e scorpion fata. Cred ca o sa lupt pentru ea, caci se merita, daca nu - asta e.

| princess004 a răspuns:

Hahah. Sunt in aceeasi situatie ca si "domnisoara" pe care o placi. Uneori ii răspund iar alteori ii dau doar seen din motiv ca "imi sta pe cap". Deci. poate te regasesti si tu in aceeasi situatie.

| kandaraki explică (pentru princess004):

Si care e scopul urmarit? cu ce te alegi din tot acest caz? adica ce anume urmaresti? sau ce anume te-ar 'inmuia' pentru a accepta?

| princess004 a răspuns:

In situatia mea, eu as prefera sa fim doar amici insa el imi da de inteles ca vrea ceva mai mult. Ma enerveaza faptul ca insista desi i-am cam dat de inteles, zic eu ca nu imi doresc nimic mai mult.

| kandaraki explică (pentru princess004):

Pai la mine e putin altfel, ea filtreaza, imi raspunde la mesaje, adauga pupici la mesaje, cel putin asa cred eu. Nu mi-a zis direct ca nu vrea sa iasa cu mine, asa cum tu i-ai zis

| princess004 a răspuns:

Nu i-am zis ca nu vreau sa ies cu el. Chiar imi face placere sa ies cu el, atata timp cat nu intrece limita. Greseala mea a fost ca vorbeam prea frumos cu el adica cu pupici si inimioare si poate lui ii dădeam iar speranțe si iar insistasad. infine. Intra de cateva ori pe ea sau scrie-i mesaje de cateva ori si vezi daca in urmatoarea zi iti va scrie-i ea prima, adica daca se gandeste la tine. Nu fii genul ala de baiat insisent, vei fi mai castigat laughing)

| kandaraki explică (pentru princess004):

Cum adica sa intru pe ea? pai eu scriindu-i ei mesaje ea mereu imi raspunde. Dar cu insistentul de acord - nu prea merge :-)

| kandaraki explică (pentru princess004):

Si in caz ca mi-a scris ea prima si a propus sa iesim? tot e joaca cum zici tu?

| princess004 a răspuns:

Scrie-mi in privat daca vrei laughing))))

| princess004 a răspuns:

Evident ca nu. Dar ai grija, nu iti face sperante din prima ca sa plangi mai tarziu.

| kandaraki explică (pentru princess004):

Am inteles, mersi

| kandaraki explică (pentru princess004):

Cred ca voi lua un trandafir si vom merge in local muzica live, pe urma o plimbare si cam atit, ca daca voi fi insistent sa incerc sa o sarut, nu va mai iesi. am dreptate sau?

| princess004 a răspuns:

Cu mare drag. Poti sa imi scrii cand crezi ca as putea sa te ajut happy:*

| kandaraki explică (pentru princess004):

Ti-am scris in privat!
o.k, am inteles, daca ceva te mai deranjez, daca nu te superi :-)

| remyna a răspuns:

Nu te astepta la multe de la ea pentru ca se vede ca nu ii placi mult. din spusele tale se joaca cu tine.

| IoanaManuela a răspuns:

Asta da de înțeles ca ea e un mister iar tu trebuie sa il dezlegi!
Lasa-i timp, nu o Stresa!
Daca ție chiar iti place atât de mult de ea trebuie sa iei totul pas cu pas! Cand se iveste ocazia sa fiți numai voi doi, spune-i ce ai pe suflet, in fata!
Poate ca Se lasa greu cucerita, iar tu trebuie sa iei totul pas cu pas!
Cu răbdarea treci si marea!
Mult succes!

| kandaraki explică (pentru IoanaManuela):

Asa si eu ma gandesc, tot ok, o sa am rabdare, nu o presez, doar ca nu vreau sa fiu un tip are se baga in suflet. mie intr-adevar imi place de ea si ma voi stradui sa o cuceresc!

| IoanaManuela a răspuns (pentru kandaraki):

Asa sa faci!
Din cate am înțeles ea e puțin mai rece, probabil ca nimeni nu a luptat pentru ea! Fi tu băiatul ăla care lupta pentru ea si arata-i ca sufletul tău e curat!

| kandaraki explică (pentru IoanaManuela):

Mersi pentru sfat! Asa si voi proceda, incerc din rasputeri!