| Belluuu a întrebat:

happy imi place de o fata si ei ii place de mine. i-am zis daca vrea sa fim impreuna si a zis ca distanta (dar ea vine vara in vacante si mna ne vedem) eu vreau sa-i arat ca distanta ii doar un obstacol si crede ca daca o sa fim impreuna o insel. nu-s din ala o mai avut asa preteni si de aia cum as putea sa-i zic ca nu-s din ala si distanta nu-i o probleme ci ii un obstacol sigh dati-mi un text dragut prin care as putea sa-i zic [fara zigniri va rog happy ]

2 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

O relatie poate fi la distanta, am exemple numeroase in jurul meu.Verisoara mea de 18 ani are un prieten la o distanta destul de remarcabila(121 km).Nu conteaza distanta ci ceea ce simtiti.Crede-ma daca intr-o relatie nu exista implicare de ambele parti persoanele respective pot sa se vada in fiecare zi.Ai incredere si zii exact ce ai scris aici, explica-i ca tu nu esti ca fostii ei prieteni, de fapt nici nu poti compara o relatie din trecut cu cea din prezent(mentalitati diferite). Sincer ai toate laudele din partea mea ca tu ca baiat te implici in asa ceva si chiar iti pasa de ea, mai rar asa baieti!

| anonimca2013 a răspuns:

Poti sa ii spui ca daca tu te atasezi de o persoana esti fidel si ca pentru tine nu conteaza distanta. Distanta nu este o problema atunci cind chiar iubesti. Spre exemplu fratele prietenului meu este impreuna cu o fata de 6 ani el este in tara iar ea la Italia si se inteleg bine.Ea tot vine de 2-3 ori pe an acasa, insa asta nu ii impune sa nu fie impreuna.Deci asta ar trebui sai lamuresti si fetei alea.Si daca tine la tine va intelege.Succes happy